fbpx
Close

Uues formaadis Davis Cupi Maailmaliiga saab täna alguse

Selline näeb välja Davise karikas. / Foto: erakogu

Madridis algab esmaspäeval 18 meeskonna osavõtul Davis Cupi Maailmaliiga, mis esmakordselt mängitakse uues formaadis.

Varem peeti Davis Cupi turniiri kogu aasta jooksul ja see tipnes novembri lõpul kahe meeskonna finaaliga. Nüüd on ka käes novembri teine pool, aga karikavõidu võimalusi veel 18 meeskonnal. Osaliselt teeb see asja põnevamaks, sest finaal toimub ikkagi kahe meeskonna osavõtul eeloleval pühapäeval. Järgmisel hooajal peetakse veebruaris vaid üleminekumängud ja enam Maailmaliigas enne finaalturniiri ühtki kohtumist ei toimu.

Meeskonnad on jagatud kuude kolmeliikmelisse gruppi. Edasi pääsevad kõikide alagruppide võitjad ja kaks paremat teise koha meeskonda. Kuna on kindel, et kõik teise koha saanud tiimid lõpetavad ühe võiduga (teisiti pole kolme meeskonna alagrupis võimalik), siis loetakse ka settide ja võib-olla isegi geimide vahet. Põnevus säilib viimaste mängudeni, sest isegi kaotajate omavaheline kohtumine omandab tähtsuse – üks neist võib teise kohaga edasi saada.

Alagruppide koosseisud on sellised (asetatud meeskondadel on sulgudes nende asetus): A-grupis Prantsusmaa (1), Serbia ja Jaapan, B-grupis Horvaatia (2), Venemaa ja Hispaania, C-grupis Argentiina (3), Saksamaa ja Jaapan, D-grupis Belgia (4), Austraalia ja Kolumbia, E-grupis Suurbritannia (5), Kasahstan ja Holland, F-grupis USA (6), Itaalia ja Kanada. Alagruppe, edasist tabelit kaheksa parema hulgas ja võistkondade koosseise näete siit.

Kaheksa paremat selguvad nelja päevaga. B, D ja F-grupp mängivad esmaspäevast kolmapäevani ning A, C ja E-grupp teisipäevast neljapäevani. Matšid on kolmest parem ehk kaks üksikmängu ja paarismäng. Igal juhul peetakse alagrupis paarismäng ka seisul 2:0, sest teise koha võrdluses on kõik tulemused arvel. Nii et esimese nelja võistluspäeva jooksul käib iga meeskond platsil kaks korda.

Tänases ajakavas on kolm kohtumist: Horvaatia – Venemaa (B-grupp), Belgia – Kolumbia (D) ja Itaalia – Kanada (F). Kõik need algavad kell 17.00.

Superturniiri idee autor, FC Barcelona ja Hispaania koondise jalgpallur Gerard Pique on elevil, et lõpuks saab Davis Cupi uue formaadi võistlus alguse. Tema sõnul võttis isa ta esimest korda kaasa tenniseturniiri vaatama, kui poiss oli 8-aastane. “Minu lapsepõlve iidolite seas on jalgpallurite kõrval ka Hispaania tennisistid Carlos Moya, Albert Costa, Alberto Berasategui ja Carlos Costa,” ütles Pique. Tema sõnul tunnevad tennise vastu huvi ka paljud FC Barcelona meeskonnakaaslased eesotsas Lionel Messiga. “Kuna turniiri toimub Madridis, siis näeme kindlasti tribüünidel ka Reali ja Atletico mängijaid,” lisas Pique. “Jalgpall on Hispaanias populaarseim spordiala, kuid teist kohta jagavad tennis ja korvpall.”

Lugege Pique kogu intervjuud siit.

scroll to top