fbpx
Close

Stefan Edberg: see uudis kulus marjaks ära

– Stefan Edberg koos Roger Federeriga / Foto: Francesca Ceciarini/SIPA/Scanpix

Neljapäeval olid meeste üksikmängudes võidukad mõlemad võistlustules olnud põhjamaalased: Norra esinumber Casper Ruud (ATP 28.) alistas 23-aastase ameeriklase Tommy Pauli (ATP 53.), kes muide 2015. aastal võitis noormeeste Roland Garrose ning Rootsit esindav Etioopia päritolu Mikael Ymer (ATP 95.) oli parem hispaanlaste tulevikulootusest, alles 17-aastasest Carlos Alcarazest (ATP 141.).

Nii Ruud, kui Ymer said võidud neljas setis pärast kaotatud avasetti. Mullu esimese norralasena ATP turniiri võitnud Ruud kohtub kolmandas ringis Moldova kauaaegse esireketi Radu Albotiga (ATP 85.). 31-aastane Albot lülitas avaringis välja hispaanlase, turniiritabelis 12. paigutust omanud Roberto Bautista Aguti ning neljapäeval kurvastas kodupublikut austraallase Christopher O`Connelli alistamisega.

Rootsi tenniselegend, 55-aastane Stefan Edberg jälgib Australian Openit kodust Vaxjöst. Neljapäeval Aftonbladetile antud intervjuus ütles Edberg, et näeb 22-aastases Mikael Ymeris suurt potentsiaali.

„Just sellist uudist vajas kogu Rootsi ja eriti Rootsi tennis,“ sõnas Edberg.

Stefan Edberg oli aastatel 1990–1992 ka maailma tennise esinumber ja ta on üksikmängus võitnud kuus suure slämmi turniiri.

Kuigi praegu jälgib Edberg maailmatennist mõningaselt distantsilt, on tal täielik ülevaade Mikael Ymeri, tema vastaste ja kohtumiste üle. Legendaarne tennisist tunnistab, et selline heameel Rootsi mängija jõudmise üle Melbourne’is suurel slämmil kolmandasse ringi tõestab, milline nälg oli Rootsis heade tennisetulemuste järele, samas näitab see, et Rootsi tennis hakkab muule maailmale tasapisi järele jõudma.

„See on fantastiliselt rõõmustav. On hämmastav näha, kuidas tal õnnestub punkte võita, kuidas ta oskab mängu lugeda ning õiged momendid enda kasuks kallutada.“

Järgmises ringis ootab Ymerit ees maailma viies reket kreeklane Stefanos Tsitsipas, kes alistas vabapääsmega Australian Openile pääsenud Austraalia tennisisti Thanasi Kokkinakise ülimalt raskes matšis settidega 3:2.

Stefan Edberg on aastaid jälginud Mikael Ymeri edusamme ning on ainus noormängija, kes on tennisetreeninguteks neli aastat järjest saanud stipendiumi Stefan Edbergi fondist.

„Olen teda mängimas näinud juba väga väiksest peale. Temas on alati palju tennist olnud, kuid ta peab ka aru saama, et palju on veel teha, et veelgi kaugemale jõuda. Tänane võit oli see, mida ta vajab, et tenniseredelil ülespoole ronida, see on suur edasiminek õiges suunas. Ma näen seda esimese sammuna enesekindluse saavutamiseks ja väärtuslike edetabeli punktide saamiseks,“ ütles Rootsi tenniselegend.

Üksikmängus pidi teises ringis kohvrid pakkima ka Leedu „vanameister“ Ricardas Berankis, kes jäi selgelt alla Karen Hatšanovile (Venemaa) 2:6, 4:6, 4:6. Paarismängus mängib 30-aastane Berankis koos Kasahstani esindava Mihhail Kukuškiniga reedel teist ringi. Vastaseks on Austraalia paar James Duckworth/Marc Polmans.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top