fbpx
Close

Svitolina ja Pliškova suutsid edetabelikohta kaitsta

– Elina Svitolina / Foto: ETL

Australian Openi naiste üksikmängus on esikümnest nüüd välja langenud kolm, aga neljapäeval oli Kaia Kanepi alistatud Sofia Kenin (USA, 4) siiski ainus “ohver”.

Üsna ohtlikud vastased olid ka Elina Svitolinal (Ukraina, 5) ja Karolina Pliškoval (Tšehhi, 6) ja nende alistatuteks taas ameeriklannad. Sellegipoolest on USA tase sedavõrd ühtlane, et 32 parema hulka pääses neid ikka viis ning teisel-kolmandal kohal Tšehhi ja Venemaa kolme esindajaga. Kahe naistennisistiga on kolmandas ringis esindatud mitu riiki ja nende seas ka Eesti!

Svitolina “tegi täna lapsele liiga”, sest tema vastas oli 16-aastane Cori Gauff, kelle kohta küll Eurospordi kommentaator Mats Wilander ütles, et tennist mängib ta väga täiskasvanulikult. Kommetaarides kirjutatakse, et mäng oli üldjoontes võrdne, aga tähtsatel punktidel Svitolina kindlam. Ukrainlanna kasutas neljast murdepallist kolm, aga Gauff neljast mitte ühtki. Üsna tasavägine oli seis ka äralöökide/lihtvigade arvestuses, kus mõlemad jäid plussi: Gauff 24/23 ja Svitolina 19/15.

Gauff tunnistaski intervjuus seda, mida näitasid numbrid: “Mulle tundus, et ta mängis täna pingelistes olukordades paremini. Üle pika aja tuli mul serv kõige paremini välja, aga tema murdepallidel polnud mul õnne. Ta sooritas raskeid lööke väga täpselt.” Svitolina ütles, et ta suutis rahva kaasaelamisest ennast sütitada. “Ma tean, et Coco mängib alati rahvale, aga poolehoid temale tuli ka mulle kasuks. Olen nii kaua puudust tundnud publikust,” sõnas ukrainlanna.

Pliškova alistas sügisel Prantsusmaa lahtistel veerandfinaali jõudnud Danielle Collinsi 7:5, 6:2. Esimene sett oli küll tasavägine, aga Pliškova kogu aeg murdega peal ja siis Collins sai kaotatu tagasi. Seega ameeriklannal võimalusi sisuliselt polnud. Mõneti oli üllatava, et kahe hea servija mängus tehti kokku üheksa murret (Pliškova 6 ja Collins 3). Ameeriklanna jäi oma servil isegi miinusesse, kui võitis 64st punktist 30 (47%). Ning tšehhitar võitis nii äralöögid (23-17) kui ka tegi vähem lihtvigu (18-26).

Ja lõpuks veel: maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ei olnud täna nii veenev kui avaringis, sest mängis teises setis kaasmaalanna Daria Gavrilova vastu maha kahe murdega edu 5:2. Muidu võinuks kohtumine taas lõppeda ühepoolselt 6:1, 6:2, aga nüüd läks mäng tie-break’i, kus Gavrilova teenis esimesena settpalli (6:5) ja seda oma servil. Ent Barty suutis vältida kolmandat setti, kui võitis tie-break’i 9:7.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top