Sinner hakkas vastu, aga Nadal võttis oma

– Rafael Nadal | Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meeste üksikmängu teisipäevane teine veerandfinaal algas nii hilja, et venis kohaliku aja järgi kolmapäeva kella 1.30ni (Eestis kell 2.30). Öömängust väljus võitjana tiitlikaitsja Rafael Nadal (Hispaania, 2).

Maailma 75. reket Jannik Sinner (Itaalia) mängis kuulsa vastasega võrdselt peaaegu teise seti lõpuni. Siis läks aga nii, et viimasest 10st geimist võitis Sinner vaid ühe ja Nadali võidunumbriteks kirjutati 7:6, 6:4, 6:1. Avasetis oli Sinner võidule lähemal. Tal oli esimene murdepall seisul 2:2, aga lõpuks seisul 5:5 ta kasutas kolmanda murdepalli ja asus juhtima. Kuigi nii vara poleks noorel mehel veel tohtinud võiduvärinat tulla, mängis Sinner viimased kaks geimi ometi tunduvalt kehvemini kui eelmised. Ta loovutas servigeimi tagasi ja tie-break’is seisul 2:3 tegi kaks lihtviga oma servil. Nadal võitis tie-break’i 7:4.

Teises setis juhtus sama lugu, et taas murdis Nadal tagasi kohe pärast Sinneri murret seisuks 3:1. Nii ei saanud itaallane eduseisu kaua maitsta ja lõpuks murdis Nadal seisul 4:4. Kui algul oli tagajoonemäng mõlemapoolsete võimalustega, siis aja jooksul pääses Nadal selles komponendis domineerima. Oma tugevat servi aga Sinner maksma panna ei suutnud, ta lõi ainult kaks ässa (Nadal mitte ühtki). Viimases setis langes ka Sinneri esimese servi õnnestumisprotsent 58ni, kui tal keskmiselt mängus oli see näitaja 71%. Äralöökidega jäi Nadal peale 37:31 ja hispaanlane tegi vastasest 13 lihtviga vähem (31:44).

“Ta on väga, väga noor talent suurepäraste löökidega. Kaks setti oli mul väga raske. Esimese seti lõpus oli mul õnne. Teda ei olnud kerge oma rütmist välja suruda,” rääkis Nadal pressikonverentsil. “Kolmandas setis parandasin oma mängu, olin nii kindlam kui ka agressiivsem.”

Nagu Nadal tabavalt ütles, jäi tal poolfinaaliks argentiinlase Diego Schwartzmaniga (12) taastumiseks mitte kaks, vaid poolteist päeva mängu hilise lõpu tõttu. Nadal loeb argentiinlast ohtlikuks, sest kaotas talle äsja Rooma turniiril. “Tema enesekindlus on laes. Ta jõudis Roomas finaali ja siin poolfinaali. Loomulikult on minu jaoks tegemist raske väljakutsega. Kui sa kellelegi kaotad, siis ta peab ju mängima hästi? Ja nüüd esitas ta veerandfinaalis suurepärase partii maailma ühe parema mängija vastu.” Sellegipoolest on Nadal poolfinaalis favoriit, ta juhib omavahelistes mängudes Schwartzmani vastu 9:1.

Naiste üksikmängu teisipäevases teises veerandfinaalis ei olnud 19-aastasel Iga Swiatekil (Poola, WTA 54.) raskusi maailma 159. reketi Martina Trevisani (Itaalia) alistamisega. Isegi alguse 1:3 kaotusseis ei jätnud muljet, et Swiatek võiks alla jääda. Poolataril ei olnud vaja näidata sellist hiilgemängu nagu 1/8 finaalis Simona Halepi (Rumeenia, 1) vastu, seda näitab ka statistika – 20 äralööki ja 19 lihtviga on vaid väike pluss. Kuid Swiatek mängis piisavalt hästi, et võita viimasest 12st geimist 11 ja kohtumine 6:3, 6:1.

Poolfinaalis kohtub Swiatek teise üllataja Nadia Podoroskaga (Argentiina, WTA 131.), kes on tagajoonemängus ohtlikum kui Trevisan. Võib ennustada, et Swiatek võidab, aga mitte nii kergelt nagu Trevisani.