fbpx
Close

Sinner alistas Alcarazi, esikümnest jätkavad vaid Djokovic ja Nadal

Jannik Sinner jõudis veerandfinaali. / Foto: AP/Scanpix

Wimbledoni turniiri 1/8 finaalis langes välja tänavuse kevade komeet Carlos Alcaraz (Hispaania, 5), kes kaotas Jannik Sinnerile (Itaalia, 10) 1:6, 4:6, 7:6, 3:6.

Sinner suutis Alcarazi servi murda neljal korral, aga ise ei kaotanud itaallane ühtki pallingugeimi, ehkki Alcarazil oli seitse murdepalli. Kolmanda seti tie-break’is oli Sinneril kasutada kaks matšpalli, aga mäng läks ikkagi neljandasse setti, kus itaallane ei vääratanud. Just selles setis päästis Sinner kuus murdepalli, seega oli 19-aastasel hispaanlasel enne seda vaid üks murdepalli.

Alcaraz võitis ässad 9:4 ja tegi ka topeltvigu vähem (3:5), kuid võitis vähem nii esimese kui ka teise servi punkte. Sinneril oli üsna halb loosiõnn, sest ta pidi avaringis kokku minema Stanislas Wawrinkaga (Šveits), kuid itaallane tuli toime nii tema kui ka kolmandas ringis servikahuri ja ässade rekordi (karjääri jooksul 13 748) püstitanud John Isneriga (USA). Kuid kergemaks Sinnerile ei läinud, sest vastu tuli Alcaraz ja veerandfinaalis ootab Novak Djokovic (Serbia, 1). 20-aastane Sinner jõudis veerandfinaali kolmandal erineval slämmiturniiril (ja ka väljakukattel), sest varem oli ta olnud kaheksa parema seas Prantsusmaa lahtistel (2020) ja Austraalia lahtistel (2022).

Djokovic kaotas täna küll seti samuti ässade lööjana alles tänavu juunis tuntuks saanud Tim van Rijthovenile (Holland, ATP 104.), aga kokkuvõttes oli serblase võit ikkagi veenev 6:2, 4:6, 6:1, 6:3. Van Rijthoven oli võitnud turniiri ‘s-Hertogenboschis, kus ta finaalis alistas Daniil Medvedevi. Wimbledonis oli ta alistanud veel ühe servikahuri Reilly Opelka (USA, 15), ent Djokovic suutis hollandlase servi murda koguni kuuel korral.

Djokovic ja tabeli alumises pooles Rafael Nadal (Hispaania, 2) on nüüd ainsad esikümne mängijad, kes Wimbledonis veel jätkavad, samal ajal kui eelmisel slämmiturniiril Pariisis jõudis näiteks veerandfinaali seitse meest maailma esikaheksast. Kuid Wimbledonis on ka esikümne mehi vähem kohal: ei lubatud kaasa teha Medvedevil ja Andrei Rublevil, vigastuse tõttu jäi kõrvale Alexander Zverev (Saksamaa) ja juba tabelisse loosituna pidi ennast koroonaviiruse tõttu turniirilt maha võtma Matteo Berrettini (Itaalia). Samal ajal ei peetud kolmanda-neljandana asetatud Casper Ruudi (Norra) ja Stefanos Tsitsipast (Kreeka) favoriitideks, sest kummalegi ei sobi muruväljak. Nii ei ole üldse ime, et jätkavad ainult Djokovic ja Nadal. Kuigi Sinner ja üheksandana asetatud Cameron Norrie (Suurbritannia) püsivad rivis, ei ole nad maailma esikümne mehed.

Tabeli ülemise poole teises veerandfinaalis kohtub Norrie David Goffiniga (Belgia).

scroll to top