Eesti meistrivõistlustel eraldati terad aganatest – õige mäng alles algab

– Oliver Ojakäär pääses meeste üksikmängus ainsa noorteklassi mängijana veerandfinaali. / Foto: ETL

Tavapäraselt pole Eesti meistrivõistluste esimesed ringid kaasa toonud üllatusi – kõik favoriidid jätkavad ja medalipretendentide mängud algavad alles teisipäeval.

Meeste üksikmängus jätkab seitsme kõrgema asetusega mängija kõrval vaid Morten Ritslaid, aga temagi edasipääs veerandfinaali pole mingi üllatus. Naiste üksikmängus on aga veerandfinaalis kõik asetatud tennisistid.

Meeste poolel võis oodata teatud põnevust ühest teise ringi kohtumisest, kus vastamisi olid Eesti noormeeste esireket Oliver Ojakäär (7) ja Robin Erik Parts. Kuid päris tasavägiseks siiski ei läinud, Ojakäär võitis 6:2, 6:4. “Ojakääru mängutempo oli ikkagi kõrgem ja kolme-nelja geimiga sai selgeks, kes on tugevam. Teises setis oli küll natuke kobistamist, mõlemad kaotasid oma servigeime, aga see ei muutnud tulemust,” rääkis Eesti Davis Cupi koondise treener-kapten Ekke Tiidemann, kelle jaoks Ojakäär on tulevikus üks tiimi kandidaatidest.

Ojakäär ise pajatas mängu kohta nii: “Ma ei ütleks, et päris kindlalt võitsin. Esimeses setis tundsin end hästi ja mängisin piisavalt agressiivselt. Kogu aeg oli tunne, et ma domineerin, ta ei servinud ka kuigi hästi. Settide vaheajal võttis vastane tualetipausi ja tuli sealt tagasi palju agressiivsema mänguga, ma ise vajusin ka natuke tagajoonest liiga kaugele. Aga õnneks läks nii, et kui oma servi ära andsin, võtsin kohe murde tagasi. Kokkuvõttes võib mänguga rahule jääda.”

Viimasel ajal on Ojakäär rahvusvahelistel võistlustel vigastuse tõttu vähe mänginud, aga nüüd võitis ta Tallinnas ITF-i 4. kategooria turniiri ja on Eesti meistrivõistlusteks vormi tõusnud. Ojakääru homne vastane veerandfinaalis on juba kõvemast puust – neljandana asetatud Siim Troost. “Jah, ta mängib väga hästi ja peaks olema favoriit, aga võiduvõimalusi on mul kindlasti,” ütles Ojakäär.

Teised veerandfinalistid “võistlesid” täna selle nimel, kes annab kõige vähem geime ja parim oli Ritslaid, kes alistas Robert Raagi 6:0, 6:0. Ühe geimi loovutas Kristjan Tamm (2), kaks geimi Troost ja Mark Lajal (1). Veerandfinaalides, mis algavad homme kell 10, on lisaks Troost – Ojakääru mängule vastamisi Lajal – Johannes Seeman (6), Kenneth Raisma (3) – Ritslaid ja Tamm – Matthias Uwe Kask (5). Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängu teises ringis oli samamoodi juba ette selge, et põnevaid mänge võib tulla vaid üks, kui kohtusid eakaaslased Laura Rahnel (7) ja Grete Gull, kes oli äsja ITF-i turniiril võitnud paarismängu. Rahnel õigustas siiski asetust ja võitis 6:4, 6:2. Võib-olla oli väike üllatus, et Lisette Aljas teenis viis geimi esimesena asetatud Elena Malõginalt – 6:2, 6:3. Teistes kohtumistes võitjad üle kolme geimi ei loovutanud. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Teisipäevane ajakava sisaldab üksikmängudele lisaks meeste ja naiste paarismängu poolfinaale. Mängude järjekord on selline, et paarismängudes tulevad esimestena väljakule need, kes ka varem üksikmänge pidasid ehk pausi ei tohiks mängude vahel tulla. Küll aga pakub homne ilmaprognoos vihma, kuid see ei tohiks olla nii kestev, et peab mänge järgmisele päevale lükkama. Vaata teisipäevast ajakava siit.