fbpx
Close

Simona Halep loobus Palermo turniirist pisut segastel asjaoludel

– Simona Halep / Foto: AFP/Scanpix

Maailma teine reket Simona Halep ei mängi nädala pärast algaval Palermo WTA turniiril.

Halep tõi põhjusena välja Rumeenia kõrge koroonaviirusesse haigestumise taseme, mistõttu ta peaks välismaale sõites olema kaks nädalat karantiinis.

Ometi on Halepi jutus väike vastuolu, sest Palermo turniiri direktor Oliviero Palma oli päev varem Halepile teatanud, et profitennisistid ei pea karantiini läbima. Ta oli saanud ka nõusoleku Itaalia Tervishoiuministeeriumi piirkondlikult ülemuselt Ruggero Razzalt, et piirang käib ainult koroonaohtlikest riikidest saabuvate võõrtööliste kohta, aga lühiajaliselt riigis viibivad profisportlased teevad läbi ainult testi ja saavad turniirile ilma karantiiniajata.

Halep on end üles andnud 10. augustil algavaks Praha turniiriks. Kui ta sõidaks praegu Tšehhisse, siis seal oleks tal ka aega viibida kaks nädalat karantiinis, kuid mõistagi annaks see hoobi treeninguvõimalustele. Halep ise teatas veel, et tal on üldse praegu mure rahvusvaheliste reiside suhtes ja paljud asjad ebaselged. Kas siis rumeenlanna ei uskunud Palermo korraldajate garantiid?

Igatahes on praeguse ülesandmise põhjal Palermos esimesena asetatud Johanna Konta (Suurbritannia) ning Eesti esireket Anett Kontaveit saab viienda asetuse. Briti ja Eesti kodanikud ei pea Itaalias kahenädalast karantiiniaega läbima.

scroll to top