fbpx
Close

Sevastova tõuseb Läti ja Baltikumi esireketiks

– Balti riigid / Foto: Pixabay

Läti tennises muutub esmaspäeval jõudude vahekord, kui meie lõunanaabrite esireketi staatuse võtab Jelena Ostapenkolt üle Anastasia Sevastova, Ostapenko püsis Läti parimana ligi poolteist aastat.

Kui Ostapenko asub järgmise nädala edetabelis kindlasti 18. kohal, siis Sevastova võib veel jooksva seisu 16. kohalt tõusta, sest ta mängib Pekingi turniiri poolfinaalis. Finaalipääsu korral saaks Sevastovast maailma 12. ja turniirivõidu korral 11. reket.

Kuna Ostapenko ei pääse tänavu kindlasti WTA finaalturniirile, siis läheb tal oktoobris veelgi punkte kaduma ja pole välistatud, et ta langeb isegi tahapoole Anett Kontaveidist, kes on järgmise nädala maailma edetabelis 21. või 22. sõltuvalt hiinlanna Xiang Wangi tulemusest Pekingi turniiri poolfinaalis.

Omapärane on ka fakt, et kui koostada endise NSV Liidu vabariikide edetabel, siis on esikuuikus praegu vaid üks venelanna. Seda tabelit juhib Elina Svitolina (Ukraina), järgnevad Arina Sabalenka (Valgevene), Darja Kasatkina (Venemaa), Sevastova, Ostapenko ja Kontaveit ning alles seitsmendana Venemaa teine number Maria Šarapova.

scroll to top