fbpx
Close

Daniil Glinka lõi viimase naela Gruusia meeskonna seina

– Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev

Vaatamata sellele, et Kristjan Tamm kindlustas Eestile võidu Gruusia üle, otsustasid tiimide kaptenid, et peetakse ka viies mäng. See küll ei otsustanud midagi, ent noortele tiimi liikmetele anti oma võimalus.

Eesti pani mängima 19-aastase Daniil Glinka (ATP 961.) ja Gruusia 20-aastase Nikoloz Davlianidze. Glinka vastasel momendil ATP-punktid ja edetabelikoht puuduvad. Seetõttu oli Glinka selge favoriit. Vaatamata sellele läks ka see kohtumine nagu kõik tänased mängud otsustavasse setti. Ainsa erinevusega, et siin mängiti otsustav sett pika kiire lõppmänguna s.o. 10-ni.

Avaseti võitis Glinka kuivalt 6:0, teises lasi jala veidi lõdvaks ja kaotas selle 5:7. Otsustavas setis aga võttis meie tennisist taas ohjad enda kätte ja võitis kümnese kiire lõppmängu probleemideta 10:3.

Mängu statistika (Glinka näitajad toodud esimesena): ässad 7-0, topeltvead 4-2, 1.servi õnnestumise protsent 47%-69%, 1.servilt võidetud punktid 76%-52%, 2.servilt võidetud punktid 58%-43%, murdepallide realiseerimine 4/7-2/6, kokku võidetud punktid 75-54.

Seega sai Eesti tänu heale esitusele ja ka Nikoloz Basilashvili loobumisele lõpuks veenva 4:1 võidu.

scroll to top