fbpx
Close
PAF.ee

Servikahur Reilly Opelka võitis Floridas profiturniiri

Reilly Opelka (paremal) ja Hubert Hurkacz toksivad kätlemise asemel reketeid, aga kohtunikul on kaitsemask näo ees. / Foto: AFP/Scanpix

Nelja maailma TOP 60 seas paikneva meestennisisti turniiri Palm Beachis (Florida) võitis ameeriklane Reilly Opelka (ATP 39.).

Alagrupiturniiri viimases mängus kaotas Opelka küll kolmes setis Hubert Hurkaczile (Poola, ATP 29.), kuid ameeriklane teadis, et talle piisab finaalipääsuks ühe seti võitmisest. Nii kogusid Opelka, Hurkacz ja Miolmir Kecmanovic (Serbia, 47.) kaks võitu, aga surnud ringi näitajate poolest jäi finaalist välja Hurkacz.

Opelka ja Kecmanovic pidasid finaalis põneva heitluse, kus kummalgi õnnestus korra murda vastase palling ja nii sai sisuliselt otsustavaks esimese seti tie-break, mille 207 cm pikkune ameeriklane võitis. Lõpptulemus oli 4:3, 2:4, 4:2.

Turniir näitas, et ettevaatusabinõusid tarvitusele võttes saab võistlustennist mängida küll, aga tavapärane ATP turniir vähemalt 32 võistleja osavõtul tähendaks seda, et tennisekeskuses liigub rohkem rahvast ja distantsi hoidmine läheb keerulisemaks. Ent vastavalt välja kuulutatud infole niikuinii enne 13. juulit ühtki ATP, WTA või ITF-i turniiri ei peeta.

scroll to top