fbpx
Close

Segapaarismängu esikoht Ida-Euroopasse, Andorra võitiski juunioride tiitli

Australian Openi peaväljak Rod Laver Arena. / Foto: AFP/Scanpix

Kolmanda alana lõppes Australian Openil segapaarismäng, kus esikoha said Barbora Krejcikova (Tšehhi) ja Nikola Mektic (Horvaatia), kes olid asetatud viiendana.

Krejcikova lülitas teatavasti üksikmängu avaringis välja Kaia Kanepi, aga teisest ringist kaugemale ei jõudnud. Paarismängus oli see aga Krejcikovale juba neljas tiitel, varem on ta võitnud kahel korral naispaarismängu koos kaasmaalanna Katerina Siniakovaga ja eelmisel aastal siinsamas Melbourne’is segapaari koos Rajeev Ram’iga (USA). Seega kaitses Krejcikova tiitlit, aga Mektic tuli slämmiturniiri võitjaks esmakordselt.

Krejcikova/Mektic alistasid finaalis 5:7, 6:4, 10:1 märksa nimekama paari Bethanie Mattek-Sands (USA)/Jamie Murray (Suurbritannia), kellel on kahe peale 16 slämmitiitlit – Mattek-Sandsil 9 ja Murrayl 7. Koos olid nad varem võitnud US Openi nii aastal 2018 kui ka 2019. Esimeses setis mängisid Krejcikova/Mektic maha 5:3 edu, aga kogusid end teises setis ja siis võitsid pika tie-break’i harvaesineva tulemusega 10:1.

Eile kirjutas Tennisnet pikema loo juunioride turniirist ja 14-aastasest Andorra tüdrukust Victoria Jimenez Kasintsevast. Täna võitis Jimenez Kasintseva finaalis Weronika Baszaki (Poola) 5:7, 6:2, 6:2 ja tõigi kääbusriigile kõigi aegade esimese tennisetiitli, kuigi esialgu veel juunioride klassis. Lisame, et reedel olid neidude paarismängu võitnud Alexandra Eala (Filipiinid) ja Priska Madelyn Nugroho (Indoneesia). Nii läksid neidude tiitlid riikidesse, kellest kahel pole ühtki mängijat WTA edetabelis ja Indoneesia parim on 372. kohal. See näitab ikka tennise erakordselt laia kandepinda.

Noormeeste tiitli võitis esimesena asetatud Harold Mayot (Prantsusmaa), kes finaalis alistas kaasmaalase Arthur Cazaux’ 6:4, 6:1.

scroll to top