fbpx
Close

Andorra imetüdruk jõudis neidude finaali, Läti jäi siiski tiitlita

14-aastane finalist Victoria Jimenez Kasintseva kääbusriigist Andorrast.
/ Foto: Australian Open

Kirjutame täna pisut pikemalt ka Australian Openi noorteturniirist, sest mingil viisil on mitmel selles loos esineval noormängijal seost ka Eestiga.

Andorra 14-aastasel tüdrukul Victoria Jimenez Kasintseval (9. asetus) ei ole otsest seost Eesti tennisega, aga eks meil tuleb vaadata alt üles, et mitte ainult väikese, vaid lausa kääbusriigi mängija on jõudnud nii kõrgele kui Australian Openi neidude turniiri finaali.

Nime järgi võib eeldada, et tegu on ema poolt taas vene päritolu mängijaga, kuid neiu tennisejuured on pärit siiski Andorrast, sest Victoria isa Joan Jimenez Guerra oli kunagi ATP edetabeli 505. reket. Praegu treenibki Victoria isa käe all Barcelona tenniseakadeemias. Andorras läinuks tal raskeks läbi murda, sest pole võrdseid treeningupartnereid ja riigis on ainult üks siseväljak, aga kliima selline, et neljal-viiel kuul seal väljas mängida ei saa. Victoria oskab rääkida viies keeles: hispaania, katalaani, inglise, vene ja prantsuse.

Jimenez Kasintseva võitis Austraalias 3. ringi mängu vastase matšpallidelt, veerandfinaalis oli Orange Bowli valitseva meistri Robin Montgomery (USA, 2) vastu esimese seti suurelt kaotanud, kuid võitis 1:6, 7:5, 6:2. Tänases poolfinaalis sai andorralanna juba kergemalt hakkama, kui võitis Zhuoxuan Bai (Hiina, 13) 6:3, 6:2.

Tähelepanu väärib muidugi fakt, et enamikest vastastest on Jimenez Kasintseva 2-3 aastat noorem, kuid enda sõnul on ta sellise vanusevahega harjunud, sest mängib Hispaania turniiridel pidevalt endast vanematega. Ja kaotusseisude päästmine on Victorial enda sõnul veres. Et mitte liiga pikalt veel seni vähetuntud neiust kirjutada, anname edasi vaid treenerist isa sõnad, mis peaksid olema eeskujuks kõigile lapsevanematele: “Me ei ole tütrele kunagi pinget peale pannud, vaid püüdnud teda nii suunata, et ta ise sunniks endast parimat andma, aga sealjuures me ei tähtsusta võitu või kaotust. Arvan, et just sel põhjusel suudab ta raskeid seise hästi mängida, sest ei karda kaotamist.”

Maailma juunioride edetabelis ühe aastaga 2700. kohalt 18ndaks tõusnud Jimenez Kasintseva kohtub finaalis endast edetabelis tagapool (ITF Juniors 44.) asuva 17-aastase poolatari Weronika Baszakiga, keda mitmed Eesti mängijad ja võib-olla ka treenerid peaksid teadma. Nimelt oli Baszak esimesena asetatud maikuisel Estonian Junior Openil, kus ta veerandfinalais võitis Katriin Saare 6:0, 6:3, aga siis kaotas Briti tennisistile Sonay Kartalile kahes setis. Suvel võitis Baszak Sobota turniiri avaringis Sofia Tšeklistovat 6:4, 6:3. Nagu siit võime näha, ei ole Australian Openi neidude turniiri finalisti tase nii sugugi võimatult kõrge Eesti noorte jaoks.

Eile kirjutasime ka Läti tennisistist Karlis Ozolinšist, kelle jäi aga juunioride tiitel napilt saamata. Tema ja poolakas Mikolaj Lorens (6) kaotasid tänases noormeeste paarismängu finaalis Nicholas David Ionelile (Rumeenia) ja Leandro Riedile (Šveits, 5) 7:6, 5:7, 4:10. Eilses loos mainisime kahjuks valesti, et viimati tõi Lätile juunioride tiitli Jelena Ostapenko, tegelikult võitis Kamilla Bartone 2019. aasta US Openil paarismängu koos venelanna Oksana Šelehmetovaga.

Üksikmängu poolfinaalis kaotas Ozolinš (12) Arthur Cazaux’le (Prantsusmaa, 5) 6:4, 1:6, 2:6 ja nüüd on finaal Prantsusmaa siseasi, sest teine finalist on esimesena asetatud Harold Mayot.

Ozolinš ei mänginud Estonian Junior Openil, aga tema paarismängupartner Lorens mängis. Ta langes üksikmängus välja teises ringis ja paarismängu finaalis kaotas koos Alexander Georg Mändmaga. Nagu eile mainisime, on Mändma paari mänginud ka Ozolinšiga ja ühe turniiri Istanbulis möödunud hooajal ka võitnud.

scroll to top