fbpx
Close

Seeman ja Troost kaotasid Vaasa finaalis napilt

Siim Troost Vaasa turniiril. / Foto: wasaopen.fi

Johannes Seeman ja Siim Troost ei saanud oma karjääri teist võitu ITF-i M15 turniiri paarismängus, kui nad kaotasid finaalis Luca Giacominile (Itaalia) ja Gabriele Moghinile (Šveits) 6:3, 4:6, 7:10.

Kahe asetamata paari finaal algas eestlastele soodsalt, kui nad kohe esimeses geimis murdsid vastase pallingu. Edaspidi oli avasetis veel mitu murret (Seeman/Troost kokku 4 ja vastased 2), aga enamat viigiseisust Giacomini/Moghini ei saanud. Teises setis mängiti aga servil palju kindlamalt. Paraku üks murre siiski sündis ja seda vastaste kasuks. Tie-break algas vahelduva eduga ja peamiselt noppisid punkte servijad. Seeman/Troost jäid taha ka kahe punktiga (3:5, 4:6), kuid said uuesti ette 7:6. Eilses poolfinaalis jäid nad sellelt seisult 7:9 taha, kuid hiljem võitsid, kuid finaalis oli vastaste spurt punkti võrra pikem ja see tõi neile 10:7 eduga turniirivõidu.

Servi statistikas torkas muidu silma vastaste väike ülekaal, ainult ässasid (4-1) lõi Eesti paar rohkem. Tennisneti soovitust ei pea küll tingimata arvesse võtma, aga tegelikult võiksid Seeman ja Troost keskendudagi paarismängule, sest ka maailma parimate paaride seas on mängijaid, kel üksikmängus saavutused täielikult puuduvad. Mitu soomlast (näiteks Henri Kontinen, Harri Heliövaara) on läinud edukalt paarismängule üle.

scroll to top