Roots ja Varul pääsesid paarismängus veerandfinaali

Andrea Roots. / Foto: Igor Pissarev

Antalya ITF-i W15 turniiril on nii Andrea Roots kui ka Liisa Varul pääsenud paarismängus veerandfinaali.

Mõlemad mängijad ongi ITF-i turniiridel olnud edukamad paarismängus, nii Roots kui ka Varul on jõudnud finaali, neist teine rohkem kui ühe korra. Varul on maailma paarismängu edetabelis 830. kohal. Üksikmängus pääses seekord Antalyas põhiturniirile Varul, kes oli kvalifikatsioonis asetatud esimesena. Ta oli avaringis vaba ja alistas seejärel kaks vastast. Kuid põhiturniiri avaringis kaotas Varul täna ennelõunal Doga Turkmenile (Türgi, WTA 1110.) 2:6, 4:6. Roots sai kvalifikatsiooni avaringis võidu, aga teises kohtumises kaotas.

Paarismängus on Varul ja Samira di Stefano (Itaalia) asetatud neljandana ja nad võitsid avaringis Claudia Sofia Martinez Solise (Mehhiko) ja Ilay Yoruki (Türgi) 2:6, 7:5, 10:3. Sealjuures olid DiStefano ja Varul teises setis 2:5 taga ja seisul 4:5 oli vastastel kasutada ka kaks matšpalli. Roots ja Sara Pantelic (Belgia) võitsid Türgi paari Zeynep Ilker/Defne Ursani 1:6, 7:6, 10:8. Siin oli küll teises setis teistpidi – Pantelic/Roots juhtisid 5:2 ja omasid kolme settpalli. Kuid pärast edu mahamängimist võitsid nad ikkagi seti. Otsustavas tie-break geimis servis Eesti/Belgia paar väga hästi ja vastased said ainult ühe minimurde. Edu oli siiski napp, aga lõpus piisas servipunktide võitmisest.

Täna eestlannad paarismängus väljakule ei tule, veerandfinaalid peetakse arvatavasti neljapäeval.