fbpx
Close

Romet Moosar ja Robert Raag võitsid Jurmalas paarismängu

Vasakult võitjad Robert Raag ja Roomet Moosar ning finalistid Stefans Audrinš ja Villem Aadamsoo. / Foto: Läti Tenniseliidu Facebook

Jurmalas toimus lõppeval nädalal juunioride ITF J30 turniir, kus eestlaste parima tulemuse – paarismänguturniiri võidu – eest kandsid hoolt Romet Moosar ja Robert Raag. Finaal peeti kolme eestlase osavõtul, sest Villem Aadamsoo oli paaris koos kohaliku mängija Stefans Audrinšiga.

Jurmala noormeeste paarismänguturniir oli põnev,  kus 12 toimunud matšist tervelt üheksa lõppes otsustava tie break setiga, alates veerandfinaalidest jõudsid otsustavasse setti aga kõik kohtumised.

Esimest paigutust omanud Aadamsoo/Audrinš said veerandfinaalis jagu Tšehhi/Ukraina paarist Ondrej Beranek/Nikita Davidov 6:3, 4:6, 10:5 ja nii tuli poolfinaali vastaseks Eesti paar Henry Ink/Kevin-Kristjan Uba, kes said avaringis loobumisvõidu, kuid teises alistasid Läti/Leedu duo Artjoms Afanasjevs/Dovas Deršonas 3:6, 6:4, 10:5.

Poolfinaalkohtumise alguses näis, et esimesena paigutatud Aadamsoo/Audrinšil pole Ink/Uba alistamisega mingeid probleeme, avasett 6:0. Teise seti keskel, seisul 1:3 said kolm päeva kohalikest pizzadest jõudu ammutanud Ink/Uba äkki aga kohmetusest üle ja rammisid end 7:5 setivõiduni. Otsustavas jätkasid viimased tarmukalt, kuid särtsu jätkus eduseisuni 5:2, sealt alates võitis Eesti/Läti duo Aadamsoo/Audrinš kaheksa punkti eestlaste kahe vastu ja 10:7 seisuga oli finaaliuks avatud.

Tabeli alumisest poolest vinnasid end teineteist vajalikel hetkedel toetades üles aga Romet Moosar/Robert Raag. Alistanud avaringis Leedu/Iirimaa paari Augustas Geciauskas/James Lammasi 7:5, 7:5 ning kaheksa parema paari seas Poola noormängijad Marcin Andrzejczak/Juliusz Stanczyk 3:6, 6:4, 10:7 ja poolfinaalis ka Leedu/Poola koosluse Julius Aleksandrovas/Jakub Hrynkiewicz 6:4, 3:6, 10:4, oligi Eesti paar end finaali mänginud.

Finaal kulges punkt-punkti mängus, kus parem teineteise mõistmine otsustavatel hetkedel tõi Moosar/Raagile napilt, kuid kindlalt matši- ja turniirivõidu 6:4, 3:6, 10:7.

Üksikmänguturniiril jõudis Moosar veerandfinaali, tütarlaste turniiril osales ainult üks eestlanna Sandra Tolli, kes läbi edukalt kvalifikatsiooni, kuid põhiturniiri avaringist edasi ei saanud. 

Juba esmaspäeval algab Soomes Hankos ITFi J100 turniir, kus põhitabelis kolm Eesti  noormeest ja kaks neidu: Markus Mölder, Denis Maijorov, Georg Strasch ja Laura Rahnel ning Grete Gull. Moosar ja Raag alustavad kvalifikatsiooniturniirilt.

scroll to top