fbpx
Close

Roland Garrosi loos: Anett Kontaveit ei pea kurtma, Kaia Kanepi kohtub asetatud mängijaga

Roland Garrosi tennisekeskuse peaväljak. / Foto: Wikipedia

Pariisis loositi neljapäeva õhtul paaridesse pühapäeval algava aasta teise slämmiturniiri Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste mängijad. Anett Kontaveit (17) ei saa loosi üle kurta, aga Kaia Kanepi läheb avaringis kokku Julia Görgesiga (Saksamaa, 18).

Kontaveidi esimene vastane on maailma 73. reket, 22-aastane Karolina Muchova (Tšehhi), kes on viimasel ajal mänginud üsna korralikult. Näiteks jõudis ta veebruarikuus Dohas veerandfinaali ja neli nädalat tagasi Prahas finaali. Tõsi, teel Praha finaali ei olnud tal vastas ühtki maailma edetabelis 83. kohast kõrgemal asunud vastast. Siiski väärib märkimist, et Muchova alustas 2019. aastat edetabeli 144. kohalt, aga nüüd on 73., tema potentsiaal on ilmselt suurem kui praegune koht, aga kindlasti ei kuulunud ta võimalikest ohtlikemate vastaste hulka.

Lisaks on Kontaveidi loos selle poolest hea, et 2. ringis tuleks mängida kas Irina-Camelia Begu (Rumeenia, 118.) või Zhu Lin’iga (Hiina, 108.). Asetatud mängijaist loositi Kontaveidiga samasse tabeliossa Arina Sabalenka (Valgevene, 11), kes liival ei ole tänavu hästi mänginud. Aga Sabalenkal on ka päris keeruline loos, tal tuleks enne Kontaveidi (kui võidab kaks mängu) vastu jõudmist alistada Dominica Cibulkova (Slovakkia) ja teises ringis ilmselt Amanda Anisimova (USA), kellele valgevenelanna Australian Openil kaotas.

Kanepile sattus küll loosiga avaringis asetatud mängija, aga kindlasti mitte kõige kardetavam. Kanepi ja Görgesi senine omavaheline skoor on 3:3. Viimati Indian Wellsis võitis Görges, kuid kolmes setis. Kui Kanepi võidaks, siis tõenäoliselt on teine vastane Shuai Zhang (Hiina, 50.), kes kohtub avaringis kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Teine asetatud mängija Kanepi tabeliosas on Caroline Wozniacki (Taani, 13).

Ilmselt on avaringi intrigeerivaim paar Jelena Ostapenko (Läti) – Viktoria Azarenka (Valgevene) ehk siis endine Roland Garrosi võitja vs endine maailma esireket. Ja mis kõige hullem: kes selle kohtumise võidab, läheb teises ringis kokku maailma esireketi Naomi Osakaga (Jaapan), kes muidugi peab enne ühe mängu võitma, aga küllap ta seda teeb.

Vaadake Roland Garrosi tabelit siit.

scroll to top