fbpx
Close

Roger Federer on langenud edetabelis kuuendaks

Paremal Roger Federer, vasakul tema alistaja Stefanos Tsitsipas. / Foto: AP/Scanpix

Maailma kõigi aegade edukaim tennisist Roger Federer on jooksvas maailma edetabelis langenud kuuendaks ja jääb sellele kohale ka järgmise nädala algul avaldatavas uues tabelis.

Paljudele võib tennise ranking tunduda arusaamatu, kui Federerist möödusid Australian Openiga sellised mehed nagu Alexander Zverev (kaotas kaheksandikfinaalis), Juan Martin Del Potro (ei mänginud üldse Melbourne’is) ja Kevin Anderson (kaotas 2. ringis). Seega on tennises võimalik edetabelis tõusta isegi ilma turniiri mängimata!

Federer avaldas ka oma Australian Openi viimasel pressikonverentsil, et sel aastal on ta uuesti slämmiturniiril tagasi juba Prantsusmaa lahtistel Roland Garrosis. 2016. aastal otsustas Federer, et vanuse tõttu peab ta hakkama kuskil jõudu kokku hoidma, et endiselt turniire võita. Ja ta tegi otsuse jätta liivaväljakute hooaeg vahele, mida ta nüüd kolm aastat on ka teinud. Kuid tänavu otsustas ta naasta ja nii võib arvata, et kevadel Federer kerkib taas edetabelis, sest tal ei ole liivaturniiridelt punkte kaitsta.

Neist tennisistidest, kes Austraalias poolfinaali jõudsid, jätkab Novak Djokovic kindlasti esi- ja Rafael Nadal teise reketina. Stefanos Tsitsipas tõuseks poolfinaali võidu korral üheksandaks ja turniirivõidu korral kaheksandaks, Lucas Pouille oleks ülehomse edu korral 14., aga turniirivõidu puhul kas 9. või 10. – sõltuvalt sellest, kas Tsitsipas jõuab finaali või mitte.

scroll to top