fbpx
Close

Roger Federer: oli ajalooline hooaeg

Roger Federer. / Foto: GTY/Scanpix

Kuigi Roger Federer sai laupäeval ATP finaalturniiri poolfinaalis Alexander Zverevilt lüüa, lõpetas ta enda sõnul hooaja rõõmsal meelel. Ümmargune sajas turniirivõit jäi siiski saamata.

“Võin teile öelda, et olen uhke, et suudan 37-aastaselt tipus püsida ning oma tennise üle väga õnnelik. Kuigi poolfinaali kaotuse seisukohalt olen pettunud, sest astusin sammu tagasi, olen tegelikult väga rõõmus hooaja üle,” ütles Federer pressikonverentsil. “Minu jaoks oli see mitmes mõttes ajalooline hooaeg. Sain tagasi maailma esireketi tiitli, mis oli mu karjääris erakordne, sest ausalt öeldes ma ei uskunud, et saan uuesti esimeseks.”

Federer võitis tänavu slämmiturniiri Austraalias ning kolm ATP turniiri Rotterdamis, Stuttgardis ja Baselis. “Pete Sampras ütles kunagi, et kui sa võidad kas või ühe slämmiturniiri, on see hea hooaeg. Seega algas mu aasta suurepäraselt, mängisin Austraalias superhästi. Hooaja teine pool võinuks minna paremini. Kaotasin väga napilt mõned mängud, mis võinuks minu jaoks seisu pisut paremaks muuta,” lisas Federer.

Federer sõnas, et sada turniirivõitu ei ole tema jaoks eesmärk omaette. “Elan ja hingan õhku ka ilma selleta,” naljatas Federer, kuid samas andis tänavune hooaeg talle lootust, et vähemalt üks võit juurde tuleb. “Kus ma olin viis aastat tagasi? Võitlesin seljavaludega ega olnud kindel, kas saan üldse sellest jagu. Tänavu olin füüsiliselt heas vormis ja võitsin veel ühe slämmi, seega näitab taoline võrdlus, et hooaeg oli tõesti positiivne. Ootan põnevusega uut aastat.”

scroll to top