Novak Djokovic näitas võimsust

Novak Djokovic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) näib Londonis ATP finaalturniiril olevat pidurdamatu, kui ta alistas tänases poolfinaalis Kevin Andersoni (LAv, 4) 6:2, 6:2.

Kokku viies geimis omas Djokovic murdepalle, neist ainult ühes jäid võimalused realiseerimata. Djokovic ise ei andnud Andersonile mingeid šansse, näiteks teises setis loovutas serblane oma pallingul vaid kaks punkti. Seepärast ei ole mõtet statistikast kuigi palju rääkida, ehkki mõneti on üllatus, et Djokovic lõi ka Andersonist rohkem ässasid (6:4). Andersoni teist servi tõrjus Djokovic ülimalt efektiivselt ja lõuna-aafriklane sai seal ainult 26% punktidest.

Finaalis kohtub Djokovic uuesti Alexander Zvereviga (Saksamaa, 3), kelle ta alagrupis veenvalt alistas 6:4, 6:1. Zverev on siiski ainus mängija, kes Londonis on suutnud Djokovici vastu teenida murdepalle, tal oli neid kaks esimese seti seisul 4:4. Pärast seda, kui need jäid realiseerimata, võitis Djokovic 9st geimist 8.