Poiste Mastersi võitsid kõigis vanuseklassides esimesena asetatud mängijad

– Georg Strasch võitis veenvalt P12 klassis. / Foto: Viktor Burkivski

Poiste ja noormeeste Masters ei toonud seekord erilisi üllatusi, kui kõigis vanuseklassides võitsid esimesena asetatud mängijad.

P12 turniiril oli Georg Straschi ülekaal eriti selge, sest kolme mängu jooksul ta kaotas vaid kümme geimi. Finaalis alistas Strasch Petrik Tamtiku 6:2, 6:2, kolmandaks tuli Ignas Grusnius. Kerge üllatus oli ehk teisena asetatud Lukas Kristiansoni kaotused poolfinaalis Tamtikule (koguni 1:6, 0:6) ja kolmanda koha matšis Grusniusele.

P14 klassis halastas Oliver Ojakäär vastastele vaid pisut enam kui Strasch, tema loovutas kokku 12 geimi ja alistas finaalis Oleg Molotkovi 6:3, 6:2. Molotkov oli poolfinaalis võitnud teise asetusega Markus Kristofer Siniveed 7:5, 6:1. Pronksimängus oli ka Markus Mölder parem Siniveest 6:7, 6:3, 10:7.

P16 klassis Alex-Andre Ojassalul aga nii kergelt ei läinud, tema mängis kaks kolmesetilist mängu – avaringis Gregory Torimiga 5:7, 7:6, 6:3 ja finaalis Andre Toomväliga 6:1, 5:7, 7:5. Toomväli oli poolfinaalis võitnud teisena asetatud Matthias Vetevoolu 6:3, 6:4. Vetevool sai siiski kolmanda koha, kui võitis Andreas Sillaste.

P18 klassis, kust puudusid täiskasvanute Mastersil osalenud Robin Erik Parts ja Johannes Seeman ning Põhja-Ameerika turneel viibiv Daniil Glinka, jõudsid finaali kaksikvennad Karmad. Esimesena asetatud Kristopher võitis finaalis Fredericki 6:1, 7:6. Oskar Irdoja sai kolmanda koha mängus loobumisvõidu Kevin Suvilt, teisena asetatud Marten Murrand oli kaotanud avaringis Frederick Karmale.