fbpx
Close
PAF.ee

Roger Federer: minu jaoks nüüd hooaeg algab

– Roger Federer | Foto: imago_images/Paul Zimmer/Scanpix

20-kordne suure slämmi turniiride ja kaheksakordne Wimbledoni võitja Roger Federer (Šveits) mängib järgmisel nädalal Halle muruturniiril, mille ta on kümme korda võitnud.

Federeri ühe turniiri võitude rekord ongi 10, kuid Hallega võrdselt esikohti on ta saavutanud ka Baselis. “Loodetavasti siin minu jaoks hooaeg algab,” ütles Federer, kes saabus Hallesse neljapäeval ja tegi seal pooletunnise kerge treeningu. “Murul harjutada on alati tore ja loomulik. Võtan endiselt kergelt, sest põlv vajab veel hoolt. Järgmistel päevadel teen siiski tõsisema treeningu. Loodan, et põlv reageerib murule hästi ja mingeid negatiivseid reaktsioone ei teki.”

Koosseis on Halles tugev – seal mängivad ka Venemaa esikümnemehed Daniil Medvedev ja Andrei Rublev, kuid samuti reedel Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis kohtunud Alexander Zverev (Saksamaa) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka), kes võttis vastu korraldajate vabapääsme (wild card) pakkumise, sest ta ei olnud tänaseni end Halle turniiriks üles andnud.

Federer sõnas, et neljapäevase treeningu ajal ütles treener Ivan Ljubicic talle: “Hämmastav, kui puhtalt sa murul palli tabad. Kõik löögid tulevad välja kergelt.” Federer lisas: “See on tõsi, et murul mängida on mul väga lihtne. Muruväljakul tõusevad esile kõik mu tugevused: lõigatud löök, tõusult palli ründamine ja tõrje. Sellel kattel, mis paljudele tundub keeruline, tuleb minu jaoks kõik loomulikult.”

Halles on Federer võitnud 68 ja kaotanud ainult 7 mängu. Šveitslane on ka tiitlikaitsja, sest võitis Halles aastal 2019, kuid mullu jäi muruväljakute hooaeg sootuks ära. “Wimbledon on andnud mulle kõik, millest tennises unistasin ja mitmel viisil aidanud mul saada number üheks. Halle on aga see turniir, mis on sillutanud teed Wimbledoni võidule. Olena alati üritanud jõuda parimasse vormi hooaja sel perioodil,” ütles Federer.

Halle turniir peetakse 14.-20. juunini, Wimbledon algab 28. juunil.

scroll to top