fbpx
Close

Roger Federer: annan inimestele usku, et 37-aastaselt pole suur mäng veel läbi

Kas Roger Federer mõtleb käestlastud šansile? / Foto: Reuters/Scanpix

Pühapäeva õhtul Wimbledoni finaalis Novak Djokovicile kaotanud Roger Federer ütles autasustamisel, et ta püüab selle mängu kiiresti unustada.

“See oli suur mäng. See oli pikk ja sisaldas kõike. Mul olid oma šansid ja arvan, et mängisime suurepärast tennist ning seetõttu jään esitusega rahule. Novak oli suurepärane, õnnitlused sulle, see oli hullumeelne. Hästi tehtud!” ütles Federer, kui sai kätte teise koha auhinnataldriku.

Federer lisas, et ta loodab andvat paljudele tennisistidele usku, et suur mäng pole 37-aastaselt veel läbi. “Tunnen ennast hästi, kuigi tean, et taastumine võtab nüüd natuke aega. Ma ei oleks võinud mängida paremini. Andsin endast kõik, kuid seisan ikka veel püsti,” tegi Federer ka pisut nalja. Lisaks Federeri abikaasale olid finaalil kohal ka lapsed. “Taldrik ei ole see, mis neile rõõmu teeks,” ütles Federer teise koha auhinna kohta. “Nad oleksid tahtnud kuldset karikat.”

Djokovic ütles, et tema ongi üks neist mängijatest, keda Roger 37-aastasena inspireerib. “Usun, et see oli üks põnevamaid finaale, milles kunagi olen osalenud. Mängisin ühe kõigi aegade suurima tennisisti, Rogeriga, keda austan tohutult. Kahjuks peab keegi sellise matši kaotama. Meil mõlemal olid omad võimalused ning praegugi tundub uskumatu, et tulin kahelt matšpallilt võitjana välja. Omamoodi imelik oli ka mängida tie-break’i seisult 12:12,” ütles Djokovic.

 

scroll to top