fbpx
Close

Agnieszka Radwanska pani karjäärile punkti

Agnieszka Radwanska pärast oma kaalukaimat turniirivõitu Singapuris WTA finaalturniiril 2016. aastal. / Foto: Reuters/Scanpix

Endine maailma teine reket Agnieszka Radwanska lõpetas tennise profikarjääri pisut enne 30. sünnipäeva.

“Tahan teiega jagada üht oma elu tähtsaimat otsust,” kirjutas Radwanska oma fännidele ja rahvusvahelisele tenniseüldsusele mõeldud avalduses. “Pärast 13 võistlustennise aastat olen otsustanud oma karjääri lõpetada. See ei olnud kerge otsus. Olen tänulik, et mul on tennisest palju häid mälestusi, nende hulgas 20 WTA turniirivõitu ja esikoht Singapurist WTA finaalturniirilt, Wimbledoni finaal ja palju muud. Kahjuks ma pole enam võimeline treenima sellisel viisil nagu varem ning mu kehaline seisund ei vasta ootustele. Võttes arvesse oma tervist ja profitennise raskeid pingutusi tulin järeldusele, et ei hakka oma keha enam proovile panema.”

Suure slämmi turniir üksikmängus jäigi poolataril võitmata, Wimbledoni finaalis mängis ta 2012. aastal ning kohe pärast seda (9. juuli seisuga) kerkis Radwanska maailma teiseks reketiks. Küll on aga Radwanska võitnud viis slämmiturniiri paarismängus ja kaks juunioride slämmiturniiri üksikmängus. Radwanska valiti koguni kuuel korral WTA fännide lemmikmängijaks, mille ta teenis oma erakordse võitlusvaimu ja visa mänguga. Ühena vähestest 21. sajandi tipptennisistidest oli Radwanska pigem kaitse- kui ründemängija.

Järgmise aasta 6. märtsil saab Radwanska 30-aastaseks. Viimasel ajal on palju slämmiturniire võitnud 30-aastased või vanemad tennisistid, ka tänavu õnnestus see korra, kui Angelique Kerber võidutses 30-aastasena Wimbledonis. Seega pani poolatar karjäärile punkti tavatult vara, ehkki eelmise põlvkonna tennisistide seas oli selles eas lõpetajaid teisigi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top