Raisma ja Ivanov jõudsid Paf Openil üksikmängus veerandfinaali

– Paf Open Pärnu Tennisehallis / Foto: Karmen Kärg

Täna selguvad meeste ITF-i turniiril Paf Open (M15) üksikmängus veerandfinalistid ja paarismängus poolfinalistid. Üksikmängus olid mõlemad meie mängijad võidukad.

Esmalt lunastas pääsme veerandfinaali Kenneth Raisma (ATP 914.), kes võitis 19-aastase šveitslase Raffael Schaeri (ITF 1907.) 6:4, 7:5. Vaatamata seisule, oli õhus tunne, et Raismal on veel teine käik varuks olemas, kuigi otsustavast setist ei jäänud palju puudu. Avasetis tegi Raisma seisul 2:2 servimurde, millest piisas. Vastane muideks ei jõudnudki selles setis murdepallini. Küll aga oli tal neid tervelt 5 teises setis, aga siis servis Raisma hästi ja mängis julgelt, nullides noore šveitslase šansid. Kõige kriitilisem hetk oli seisul 4:5, kui Raisma jäi taha 0:40 ja Schaeril oli sellega kasutada kolm settpalli. Statistikat (eespool Raisma näitajad): 1.servi õnnestumine 64%-66%, 1.servilt võidetud punktid 88%-61%, 2.servilt võidetud punktid 46/%-61%, ässad 10-2, topeltvead 3-1, murdepallid realiseerimine 2/10-0/5.

Vladimir Ivanovil tuli oluliselt rohkem pingutada ja kauem väljakul viibida kui Raismal, et samuti kaheksa parema hulka jõuda. Neljanda asetusega Ivanovil (ATP 823.) oli vastas ebastandardse mängustiiliga 18-aastane sakslane Tom Gentzsch (ITF 1872.). Gentzschile oli juba teise ringi jõudmine suur õnnestumine, sest põhitabelisse sai ta läbi kvalifikatsiooni.

Ivanov alustas mängu rabedalt, olles kogu aeg tagaajaja rollis. Ta küll suutis kaotusseisus 2:4 servimurde vastu teha ning kui juba tundus, et liigutakse kiiresse lõppmängu, mängis ebakindlalt viimase servigeimi. Avasett Gentzschile 7:5.

Teises setis hakkas Ivanov kohe algusest peale aktiivsemalt tõrjuma, mida toetas ka servi efektiivsuse kasv. Sellise mängumuudatusega sakslane ei kohanenudki terve seti vältel. Ivanov realiseeris kaks servimurret, mis tagas üsna kindla setivõidu – 6:2.

Tõeliseks madinaks läks alles otsustavas setis. Seal olid neljas esimeses geimis mõlemad tennisistid oma pallingu hoidmisega hädas, kuid murdepallid suudeti elimineerida. Mängu vast kõige olulisem hetk saabus sakslase 3:2 eduseisul. Tal oli väga hea võimalus servimurre teha ja edu kasvatada. Kuid Ivanov päästis selles geimis koguni neli murdepalli, neist kaks olid järjestikused (15:40). Kusjuures murdepallide punktid mängiti pikkade pallivahetustena, mis lisas intriigi.

Seisul 4:4 tegi Ivanov seda, mis sakslasel jäigi otsustavas setis tegemata. Ta realiseeris seti viienda murdepalli, läks 5:4 ette ning sakslane murdus. Kogu kohtumine Ivanovile tulemusega 5:7, 6:2, 6:4. Mäng kestis veidi üle kahe tunni. Gentzsch lõi küll palju ässasid (15), kuid tegi seejuures ka palju topelvigu (8). Ivanovil olid samad näitajad vastavalt 4 ja 1. Ja kuigi Ivanovi teine serv oli palju pehmem sakslase omast, võitis ta 2.servilt rohkem punkte (53% vs 33%). Esimese servi õnnestumine ja sellelt võidetud punktide näitajad olid mõlemal ühesugused (67% ja 74%)! Seda ei juhtu just tihti…