Rafael Nadal tegi oma elu lihtsaks

– Rafaell Nadal / Foto: Xinhua News Agency/Scanpix

Rafael Nadal (Hispaania, 2) ei pidanud kuigi palju pingutama, et võita Australian Openi veerandfinaalis ameeriklasest üllatajat Frances Tiafoe’d 6:3, 6:4, 6:2.

Pärast Tiafoe kaotust oli selge, et ainsa uue põlvkonna tulijana pääses poolfinaali kreeklane Stefanos Tsitsipas, kes nüüd kohtubki Nadaliga.

Mängu ennast ei ole palju kirjeldada, sest üks mees oli teisest nii selgelt üle. Võimalik, et Nadal saanuks isegi kindlamalt võita, aga ta mõnikord proovis punkte kiiremini lõpetada ja tegi aeg-ajalt lihtvigu (23). Pikas pallivahetuses domineeris hispaanlane kindlalt ja oma servil oli ta täiesti vääramatu, vaid ühes geimis – teises setis seisul 2:1 – teenis Tiafoe kaks murdepalli. Ülejäänud 12 servigeimis loovutas Nadal vaid 11 punkti ehk siis keskmiselt ühe punkti.

Humoorika intervjuu võttis pärast mängu Nadalilt endine kuulsus John McEnroe, kuid kõigist tema naljadest kahjuks ei saanud aru. Muidugi vastas Nadal ka tõsistele küsimustele. Mees, kes on võitnud peaaegu kõik, nentis ometi, et tunneb erilist rõõmu Australian Openi poolfinaali pääsemise üle, sest sel slämmiturniiril ei ole tal hästi läinud. Nadal on siin ainult korra (2009) võitnud ja kolm korda (2012, 2014 ja 2017) finaalis mänginud – tema jaoks pole see tõesti hästi. Kuna ta mullu piirdus veerandfinaaliga, on ta edetabelipunkte juba juurde saanud, aga Novak Djokovic jääb igal juhul esireketiks ka pärast Australian Openit.

Nadal lisas intervjuus, et palju saavutanuna ihkab ta 32-aastaselt ikka veel kõrgeid tiitleid. “Lähen igal hommikul tennisetrenni või jõusaali selle mõttega, et olla homme parem,” ütles hispaanlane. Ta lisas, et kuigi tema pikaajaline juhendaja onu Toni Nadal on tennisekarjääris endiselt tähtsaim inimene, on praegune treener Carlos Moya toonud tema mängu mõndagi uut. “Vaheldus võib tulla kasuks, ehkki onu ise tegi otsuse, et ta ei jätka.”

Neil turniiridel, kus Tsitsipas mullu väga hästi mängis ja finaali jõudis (Barcelona ja Toronto) ei saanud ta jagu ainult Nadalist, kellele ta mõlemas finaalis kahes setis kaotas. Tsitsipas on juba võitnud kõiki suuremaid staare, kaasa arvatud Djokovici ja Federeri, kuid pole jagu saanud Nadalist. Eks näeme, kas kõik liiguba Djokovici ja Nadali finaali suunas. Kui nii läheb, soovitaks Tennisnetis esinevale spordiennustaja Peebule panustada Nadali võidule.