fbpx
Close

Australian Openi tänavusest naiste esinelikust mängib 2022. aastal vaid üks tennisist

Karolina Muchova pärast tänavuse Australian Openi veerandfinaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast seda, kui Karolina Muchova (Tšehhi) teatas vigastuse tõttu kuu aja pärast algavast Australian Openist loobumisest, on tänavusest neljast poolfinalistist alles vaid üks, kelle osavõtt pole viimaste sündmuste valguses samuti kindel.

Tegemist on võitja Naomi Osakaga (Jaapan), kes vaimsete probleemide tõttu võttis suurest tennisest vaheaja, aga nüüd kavatseb siiski osaleda. Kuid kaasa ei tee tema finaalivastane Jennifer Brady (USA) ning poolfinalistid Muchova ja Serena Williams (USA).

Kõik kolm loobujat on pausi pidanud juba kaua. Muchova mängis viimati US Openil, kus kaotas avaringis Sara Sorribes Tormole, Williams mängis viimati juuni lõpul Wimbledonis (andis seisul 3:3 loobumisvõidu Aliaksandra Sasnovitšile) ja Brady augustis Cincinnati turniiril, kus teise ringi mängus Jelena Ostapenkoga loobus seisul 7:6, 4:5.

Maailma edetabelis on Brady langenud 25., Muchova 32. ja Williams 41. kohale ning pärast Australian Openit peaksid kõik langema TOP50 seast välja.

Ka Osaka pole mänginud US Openist saadik (kaotas dramaatilises mängus hilisemale finalistile Leylah Fernandezile) ning ei jää kindlasti püsima edetabeli 13. kohale, kui ei kaitse Melbourne’is tiitlit.

scroll to top