fbpx
Close

RAAMAT | Ilmumas on Tennisevanemate käsiraamat

– Tennisevanemate käsiraamat. I osa” / Foto: Indrek Raudkivi

Käesoleva aasta lõpus jõuab müügilettidele kõiki Eestis tennisega tegelevaid inimesi puudutav eestikeelne bestseller, Frank Giampaolo “TENNISEVANEMATE KÄSIRAAMAT”.  

256 leheküljel räägitakse sellest, kuidas olla hea tennisevanem, millal kritiseerida, millal mitte, kuidas olla motiveeriv, kuidas saavutada seda, et lapsest kasvaks enesekindel, arukas, kaasamõtlev ja eesmärke saavutav inimene. Palju tennisetehnilisi- ning psühholoogilisi aspekte.

Raamat pole muidugi ainult lapsevanematele, vaid ka treeneritele, õpetajatele ja mängijatele enestele. Raamatu eestikeelse eessõna on kirjutanud Andres Kuhi, raamatusse panustasid ning lugemissoovituse annavad ka Maret Ani, Märten Tamla ja Mait Künnap. Inglise keelest tõlkisid Marie Kuri ja Indrek Raudkivi. Tennisnet.ee – l on heameel avaldada sellest katkendeid

Avaldame raamatust esimese katkendi:

Naljaga pooleks koostasin alljärgneva kirjatüki Tennis Magazine ajakirja jaoks, kus see möödunud aastal avaldati. Selle äärmiselt raske ja mõnikord tänamatu töö üksikasjaliku kirjelduse eesmärk on tunnustada armastust ja pühendumust, mida vanemad laste arengusse investeerivad.

TIPPTENNISISTI VANEMA AMETIKOHT

Enne kui hakkame tennisevanema rolli põhjalikumalt lahkama, mängime koos üht lõbusat mängu ja kujutleme, milline näeks välja „Vajatakse tennisevanemat“-kuulutus tööpakkumiste portaalis…

Tennisevanemate töökirjeldus:

  • Vajatakse positiivset meeskonnamängijat 168 tunniks nädalas.
  • Kandidaadil peab olema kirglik soov lasta enda peale karjuda, ülalt alla rääkida ning olla vihkamise sihtmärk 5-6 päeval nädalas.
  • Edukal kandidaadil peab olema üleloomulik rahumeelsus nagu Buddhal, keskkonnas, mis on sageli psühhootiline, stressi täis ja kaootiline.
  • Kandidaat peab olema valmis töötama varahommikul, hilja õhtul ja enamikel nädalavahetustel.
  • Kandidaat peab olema valmis unustama oma isiklikud huvid, trennirutiini, spordiharrastused ja muud hobid.
  • Kandidaadil ei ole õigust oodata puhkust aastaringsete turniirikohustuste tõttu.
  • Edukas taotleja peaks plaanima oma seltsielu kalendri nii, et see ei sisalda perekondlikke kokkusaamisi, sest kevadised Eesti karikavõistlused, suvised Eesti meistrivõistlused, sügisesed GP-etapid, talvised GP-d ja rahvusvahelised turniirid ja võistlused on tähtsamad. 

Nõuded:

§  Personalijuhi oskused – intervjuude läbiviimine, treenerite, juhendajate ja muu tugipersonali palkamine ja vallandamine… Donald Trumpi entusiasmiga.

§  Raamatupidamise ja panganduse oskused – ülipaks rahakott ja soov kasutada kõiki oma krediitkaarte maksimaalse limiidini.

§  Kaine autojuht – peab olema valmis pereautoga aastas 100 000 km maha sõitma ja olema nõus sööma suurema osa eineid rooli taga.

§  Peab olema valmis, et lastvõib mõnikord tabada „tennise-ajusurm“ – peab olema valmis, et mõnikord võib laps unustada kõik, mis ta teie viimase 5000 euro eest on õppinud ja mitmel võistlusel kaotusega lõpetada.

§  Ajaplaneerimise assistent – peab olema maailmatasemel žonglöör ja suutma orienteeruda kõikvõimalikes pidevalt muutuvates graafikutes (väljakute broneeringud, kellaajad ja logistika, palgaliste abiliste ja sparringupartnerite leidmine-palkamine, õppetunnid ja võistlused).

§  Reisikorraldaja – paindlikud oskused viimase hetke pakkumiste broneerimisel (lennupiletid, rendiautod, hotellimajutus).

§  Ööpäevaringne VIP-kullerteenus – pesu viimine-toomine pesumajast, reketikeelte pingutamine, ravimite ja toidulisandite toomine apteegist, kojuveoteenus, hilisõhtused psühholoogialoengud ja vajadusel koosõppimised

§  Moekonsultant/isiklik ostuassistent – oskus osta ainult moodsaid ja mugavaid jalatseid ning nendega sobivaid rõivaid.

§  Hooldusalased teadmised – üldine varustuse hooldus nagu näiteks reketigrippide vahetamine, rõivaste pisiparandused, tossupaelte väljavahetamine…

§  Vanemlik intuitsioon – peab olema üleloomulik võime muutuda hetkega ebaoluliseks ja nähtamatuks ning paar minutit hiljemilmuda välja särasilmse ja rõõmsameelsena.

§  Ülevaade matši käigust – peab suutma hinnata hädist mängu, tuues kõigepealt välja viiskümmend positiivset tähelepanekut, ent ei tohi KUNAGI edastada negatiivset tagasisidet, sest sellest saab alguse III maailmasõda.

Palk ja muud hüved:

§  See ametikoht ei ole tasustatud.

§  Ühtegi töö või reisimisega seotud kulutust ei hüvitata.

Järgnevate päevade jooksul avaldame veel katkendeid detsembri lõpus ilmuvast raamatust.

Indrek Raudkivi

– Raamatu “Tennisevanemate käsiraamat” I osa esikaas / Foto: Indrek Raudkivi

scroll to top