fbpx
Close

Poolfinaalis kohtuvadki Serena Williams ja Naomi Osaka

Serena Williams ja Naomi Osaka Adelaide’is. / Foto: AFP/Scanpix

Nagu paljud ennustasid, jõudsid alumisest, aga märgatavalt tugevamast tabelipoolest poolfinaali Naomi Osaka (Jaapan, 3) ja Serena Williams (USA, 10).

Neil oli muidugi palju väärilisi konkurente ja eriti 1/8 finaalis olid tänased võitjad raskustes, kui Williams mängis kolm setti Arina Sabalenkaga (Valgevene, 7), aga Osaka päästis lausa kaks matšpalli Garbine Muguruza (Hispaania, 14) vastu.

Osaka tänaöine 6:2, 6:2 võit Su-Wei Hsieh’ (Taipei) vastu võib tunduda rutiinne, aga jaapanlanna on teise asiaadi vastu olnud peaaegu alati raskustes. Näiteks teel 2019. aasta Australian Openi võidule alistas Osaka Hsieh’ vaid 5:7, 6:4, 6:1, samuti kulutas kolm setti tunamullu Cincinnati turniiril. Aga 2019. aastal oli ka Hsieh korra Osakat võitnud – see sündis Miami turniiri 3. ringis. Tegemist oli Osakale ebamugava vastasega, kui arvestada fakti, et üks on ikkagi 2,5 aastat kuulunud maailma esikümnesse ja teine parimal juhul TOP30 sekka.

Põhimõtteliselt Osakal täna raskusi polnud, aga esimeses setis mängiti siiski tema eduseisult 2:1 järjest kolm pikka geimi, millest kaks võitis Osaka. Pärast seda oli juba tegemist ühepoolse mänguga. “Täna oli väga tähtis, et mul leidus õige mänguplaan, sest ta on selline vastane, kelle vastu pole kunagi kindel, mis võib juhtuda,” ütles Osaka. “Olin seekord rohkem keskendunud oma mängule. Mul oli peaaegu kogu aeg selge, mida tuleb teha.”

Williamsi võit Simona Halepi (Rumeenia, 2) üle oli samamoodi numbriliselt kindel 6:3, 6:3, aga eriti teine sett oli tasavägine. Williams juhtis omavahelistes mängudes Halepi vastu 9:2, aga kindlasti oli tal raske mälust välja saada nende viimast kohtumist, kui Halep alistas ameeriklanna 2019. aasta Wimbledoni finaalis 6:2, 6:2. Halep mängis seal perfektset tennist, ta suutis tagajoonel visaduse ja liikuvusega neutraliseerida Williamsi võimsuse ning ise praktiliselt üldse ei eksinud.

Mõistagi ei ole Williams enam see, kes ta oli eelmise kümnendi esimesel poolel, kui ta naiste tennist domineeris. 39-aastane ameeriklanna on endiselt võimsa löögi ja hea füüsilise ettevalmistusega, kuid nüüd on ta mäng siiski haavatavam. Ka täna suutis Halep aeg-ajalt Williamsi rütmist välja lüüa, aga ta tegi ise ka vigu. Võiks öelda, et tasavägisest mängust jäi Halepil puudu just sellest, et ta pidanuks tegema vähem lihtvigu kui 19, sest sunnitud vigu tuli rumeenlannal niikuinii palju teha. Sunnitud vigade arvelt Williams võitiski, sest äralöökide/lihtvigadega olid mõlemad üsna võrdselt miinustes: Williams 24/33, Halep 9/19.

Teine sett oli siiski põnevam. Halep oli seal 3:1 ees, ta oli murdnud juba kaks Williamsi servi ja nüüd jäi oodata, et millal rumeenlanna uuesti oma pallingu võidab. Aga seda enam ei juhtunudki. Võtmegeim mängiti seisul 3:3, kui Halep tuli oma servil 0:40 seisust välja, aga tasamängul tegi kaks korda lihtvea.

Osaka juhib Williamsi vastu omavahelisi kohtumisi 2:1. Mõnel pool on kirjas seis 2:2, kuid tegelikult ei tohiks lugeda Williamsi võitu jaanuari lõpul Adelaide’is, sest tegemist oli näidismänguga, kus kolmanda seti asemel mängiti pikk tie-break. Kuid mingil määral eelproov see neljapäevasele poolfinaalile oli.

Mõistagi toimus Williamsi ja Osaka tuntuim mäng 2018. aasta US Openi finaalis, kui 16 aastat noorem tennisist võitis 6:2, 6:4. Enim on sellest küll meelde jäänud Williamsi “vihakõne” kohtunikule. Kuid nende kolmanda omavahelise mängu aasta hiljem Torontos võitis Williams. Ei saa aga eitada, et Osaka oli 2019. aasta teisel poolel alavormis, mis kestis sisuliselt koroonaviiruse pausini.

Tagasi tuli jaapanlanna pisut ebakindalt, kuid pole sugugi vale öelda, et ta “ärkas” Cincinnati turniiri veerandfinaalis, kui oli Anett Kontaveidi vastu jäänud taha 4:6, 0:2. Sealtpeale tegutses jaapanlanna laitmatult. Ja kuna Osaka pärast US Openi võitmist enam Euroopas ei mänginud, on ta võitnud pärast koroonaviiruse pausi kõik 19 mängu! Kuid seeria ei lähe arvesse, sest Osaka andis loobumisvõidu Cincinnati finaalis Viktoria Azarenkale ja nüüd Gippsland Trophy poolfinaalis Elise Mertensile.

scroll to top