Poolfinaalis kohtuvad Djokovic – Sinner, Rublevil lasub endiselt veerandfinaali needus

Jannik Sinner pääses suure slämmi turniiri poolfinaali esmakordselt. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kuigi Novak Djokovic (Serbia, 2) ja Jannik Sinner (Itaalia, 8) kaotasid tänastes Wimbledoni veerandfinaalides oma venelastest vastastele ühe seti, oli mõlema võit suhteliselt kindel.

Sinneril on natuke olnud õnne tabeliga ja veerandfinaalis tuli talle vastu maailma 92. reket Roman Safiullin. Algus oli võrdne, aga kolmandas-neljandas setis tegi Sinner sotid selgeks ja võitis 6:4, 3:6, 6:2, 6:2. Safiullinil oli üks väga hea periood – teise seti seisult 1:3 võitis ta viis geimi järjest punktidega 20:5. Kolmas ja neljas sett kulgesid aga ühtmoodi – mõlemas võitis Sinner neli geimi järjest seisult 2:2.

Safiullin mängis küllaltki julgelt, mängus ta äralöökidega palju alla ei jäänud. Kokku tegi Sinner 36 ja Safiullin 27 äralööki, aga nende hulgas on serviässad Sinneri kasuks 14:8. Lihtvigu tegi Sinner 20 ja Safiullin 32.

Sinner põhjendas oma esmakordset jõudmist suure slämmi poolfinaali kehalise tugevuse suurenemisega. “Ma võin ka mängida pikki tunde ilma kannatamata. Veidi on vaimselt mängu parandanud teadmine, et kuulun ka ise esikümnesse ega pea mõtlema, kui tugevad on vastased. Kui oled edetabelis kõrgel, mängid turniiril pikka aega favoriidina. Kuid olen parandanud mängu ka tennise tehnilise poole pealt. Mul on praegu parem lõige, saan paremini hakkama võrgus. Varem oli ka probleeme, et mõtlesin üle, aga nüüd mängin rohkem intuitiivselt,” rääkis Sinner.

Djokovic jõudis Wimbledonis poolfinaali 12. korda. Sealt edasi on ta saanud seni saanud kaheksa korda. Praegu on aga serblasel Wimbledonis käsil 33-mänguline võiduseeria, sest alates 2018. aastast ta kaotanud pole. Wimbledon jäi vahele aastal 2020, aga see ei katkesta seeriat.

Djokovici tänane vastane Andrei Rublev (7) oli õnnelikum esimeses setis, kus ta kõigepealt päästis kolm murdepalli seisul 2:3, aga kasutas ise ainsa võimaluse seisul 4:4. Kuid teises setis võttis Djokovic asja käsile tõsiselt, võites viis geimi järjest ja seti 6:1. Rublevi viimane šanss oli kolmanda seti seisul 1:0, kui serblane jäi oma servil taha 15:40. Djokovic võitis mõlemad murdepallid vastase sunnitud veast, seega ikkagi oma rünnakust. Neljandas setis tundus, et Rublev andis alla pärast seda, kui oli Djokovici murdega ette lasknud. Tal ei tulnud enam midagi välja, ehkki paar servigeimi veel võitis. Lõpuks olid murdepallid Djokovicil 12st 5 ja Rublevil 8st 1. Äralöögid võitis Djokovic 42:32 ja tegi ka vähem lihtvigu (23:25).

Kui Sinner suutis murda ennast poolfinaali viiendal katsel (ta oli kaotanud varem neli veerandfinaali), siis Rublevil oli täna kaheksas ebaõnnestunud katse. Tihti on Rublev veerandfinaalis kaotanud endast parematele (Djokovic, Rafael Nadal, Daniil Medvedev), aga korra ka Frances Tiafoe’le ja Marin Cilicile. Kaia Kanepi kaotas veerandfinaalides kokku seitse korda, aga Rublev lõi nüüd selle tulemuse üle. Venelase edetabelikoht on siiski nii kõrge, kuhu Kaia kunagi ei jõudnud ja seepärast võib oletada, et Rublev ei jää ainult veerandfinaalidesse pidama.

Djokovici ja Sinneri omavaheliste mängude seis on 2:0 serblase kasuks, aga eelmisel aastal mängisid nad Wimbledoni veerandfinaalis ja Djokovicil läks võitmiseks vaja viit setti.