fbpx
Close

Naiste üksikmängus saame uue meistri, finaalis Nuudi ja Koskel

Anet Angelika Koskel lasi rõõmukarjatuse valla. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti meistrivõistluste naiste üksikmängu finaalis kohtuvad Maileen Nuudi (2) ja Anet Angelika Koskel (3). Tiitlikaitsja Elena Malõgina 3:6, 4:6 kaotus Koiskelile tähendas, et nüüd selgub meil homme uus meister.

Nuudi ja Koskel on varem Eesti meistriks tulnud, aga seda paarismängudes. Muide, meeste üksikmängus oli juba enne turniiri selge, et saame uue meistris, sest ükski eelmine võitja ei osale.

Koskeli võit Malõgina üle oli kahtlemata üllatus, sest näiteks WTA edetabelis on Malõgina 325. ja Koskel 1204. kohal. Koskel ütles ka pärast mängu, et nii head võitu tal edetabeli mõttes polnud, ehkki see tuli oma riigi tennisisti üle.

Kohe esimestest geimidest oli näha, et Koskel on hästi keskendunud, aga Malõgina tegi ka liiga palju vigu. Arvestades Malõgina mängulisi plusse (liikumine ja visa tagajoonemäng) ei tohiks ta endale nii palju eksimusi lubada. Aga eks osaliselt oli see ka vastase teene. Esimeses setis lasi Koskel pärast 4:1 edu küll vastase järele 4:3, aga seti lõpu mängis paremini

Võtmehetk oli teise seti keskel. Tundus, et Malõgina oli saanud mängu käima, sest löögid muutusid täpsemaks. Aga seisul 3:4 võitis Koskel väga võitlusliku ja pika geimi, mille järel ei saa just päris öelda, et vormistas võidu, aga ta oli lõpus parem.

Nii lõppes Elena Malõgina (paremal) valitsemisaeg. / Foto: Igor Pissarev/ETL

“Raske tööga tuli, iga punkti eest pidin võitlema,” ütles Koskel. “Taktika nägi ette, et pidin kindlasti ise initsiatiivi saama, tagasiajaja rolli ei tohtinud selles mängus jääda. Ma ei ole Malõginat kunagi võitnud ja üldse nii heast mängijast jagu saanud, aga täna tundsin, et peab tulema. Kõige rohkem olen rahul sellega, kuidas mentaalselt vastu pidasin, olin igas punktis sees. Lõpus ma veel 3:3 peal andsin edu ära, aga mõtlesin, et peab veel rohkem võitlema, muidu ei tule. Enesekindlust sain juurde, aga finaalis tuleb kindlasti raske mäng, peab valmis olema.”

Nuudi sai 17-aastasest Laura Rahnelist jagu 6:3, 6:2. Esimeses setis oli mängu rohkem, aga alates teise seti 0:1 kaotusseisust valitses Nuudi. Maailma 549. reketi viimaste hooaegade suhteline edu ongi põhinenud sellel, et enam ta “pea ees” ei ründa, vaid mängib pallivahetused ilusti läbi ja vahel punkti võitmiseks mitte ei viruta, vaid paigutab palli väga täpselt õigesse kohta.

Maileen Nuudi mängis eriti kindlalt teises setis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

“Arvasin, et ta on algul rohkem närvis ja üritasin stabiilsemalt mängida, aga ta alustas väga ilusti ja siis proovisin agressiivsemalt tegutseda. Sain mängu hästi sisse ja üldiselt olen rahul,” ütles Nuudi, Meil olid päris ilusad pikad pallivahetused teises setis. Ega ma varem sellele ei mõelnud, kellega finaalis tuleb mängida. Mul on Aneti edu üle väga hea meel, aga kergemaks sellest ei lähe.”

Naiste üksikmängu finaal peaks algama Tallinna Kalevi väljakutel homme kell 15, ehkki ajakava veel paigas pole. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top