Alcaraz ja Medvedev lähevad poolfinaalis vastamisi

Daniil Medvedev pärast võitu. / Foto: AFP/Scanpix

USA lahtiste meistrivõistluste kaks viimast võitjat Daniil Medvedev (3) ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) kohtuvad omavahel Wimbledoni poolfinaalis.

Medvedevil tuli pidada raske heitlus üllataja Chris Eubanksiga (USA, ATP 43.), kes oli välja lülitanud Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 5). Medvedev oli parem mängu alguses ja lõpus, aga vahepeal oli periood, kus Eubanks võitis seitse geimi järjest. Selle sees oli kolm servimurret, aga rohkem Eubanksil maailma kolmanda reketi pallingugeime võita ei õnnestunudki. Samas piisas ameeriklasele sellest perioodist kahe seti võitmiseks, sest oma kolmanda murde tegi ta kolmanda seti alguses.

Kuid Medvedev näitas kindlamat mängu neljanda seti tie-break’is, kus ta kordagi taha ei jäänud ja võitis 7:4. Sellega oli mäng otsustatud, sest viies sett oli ühepoolne. Medvedev võitis 6:4, 1:6, 4:6, 7:6, 6:1, aga vaatamata vaid ühe tie-break’i võrra ülekaalule oli venelase edu punktidega 150:133. Selget paremust näitasid ka servilt võidetud punktid: esimeselt servilt Medvedev 79 ja Eubanks 73%, teiselt servilt vastavalt 63 ja 40%. Samas tuli Medvedevi 17-punktiline paremus peaaegu täielikult otse servist, sest ta võitis ässad 28:17 (+11) ja topeltvigu tegi vähem 5:10 (+5).

“Pärast esimest setti ma kindlasti ei tahtnud mängida viit setti, aga pärast kolmandat tahtsin, sest muud võimalust polnud,” pani Medvedev sellise arutluskäiguga rahva naerma. “Aga tõesti, selles matšis oli periood, kus ma täielikult kaotasin oma mängu ja tema mängis hästi. Tegin siis palju vigu ega servinud hästi.” Teises setis, mille Medvedev kindlalt kaotas, lõi ta ainult kaks ässa.

Alcarazil õnnestus eakaaslase Holger Rune (Taani, 6) vastu mängida nii, et ta oma servigeimi ei kaotanudki. Runel oli mängu jooksul vaid üks murdepall esimeses geimis. Avaseti tie-break’i võitis Alcaraz 7:3 ja see sillutas teed edule, sest nüüd oli tal kindlam mängida kui vastasel. Mõlemas setis tegi hispaanlane ühe murde ja võitis 7:6, 6:4, 6:4. Ka Alcarazi ülekaal punktides oli üsna selge 103:86 ja esimeselt servilt võitis ta 79% punktidest nagu ka Medvedev.

Ilmselt mehed ongi võrdsed ja poolfinaali Alcaraz – Medvedev tulemust on raske ennustada. Nende omavaheline seis on 1:1, kuid Medvedev võitis Alcarazi 2021. aasta Wimbledoni turniiri 2. ringis, mil hispaanlane oli alles maailma 75. reket. Alcaraz aga võitis Medvedevit tänavu Indian Wellsi finaalis väga kindlalt 6:3, 6:2.