Kristjan Tamm alistas Bernard Tomici ja võitis karjääri kolmanda ITF-i turniiri!

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm võitis Dohas karjääri kolmanda ITF-i turniiri, kui alistas finaalis kunagise juunioride maailma esireketi ja täiskasvanute klassi 17. reketi Bernard Tomici (Austraalia, 2, ATP 464.) 6:4, 7:6.

Varem oli Tamm võitnud samuti M15 turniiri 2019. ja 2020. aastal, mõlemal korral Monastiris. Tänases finaalis Tamm servigeimi ei kaotanudki. Ise tegi ta ainsa murde esimese seti viiendas geimis ja võitis turniiril järjest neljanda tie-break’i. Esimeses setis oli Tamm oma servil vaid seisul 5:4 taga 0:30, aga Tomic ei saanud murdepalli, nagu polnud saanud ka eelmistes geimides. Teises setis oli samuti vaid Tammel üks murdepall, seega lõpetas eestlane kõik servigeimid kindlalt.

Tie-break’is pääses Tamm minimurdega ette, aga seisul 5:4 tegi Tomic selle tagasi. Seejärel võttis Tamm oma pallingult punkti ja realiseeris matšpalli Tomici servil seisuks 7:5.

Tamme hiilgavat servi iseloomustab ka statistika. Ta lõi koguni 20 ässa, mille kõrval kahvatus isegi Tomici 13 ässa. Esimese servi protsendi võitis Tamm 75 vs 68 ja esimeselt servilt võidetud punktid 87% vs 84%. Võiks öelda, et Tomic võinuks nende numbritega võita pea iga vastast, aga mitte Tamme!

Kahekordseks võitjaks ei õnnestunud Tammel tulla, aga võime julgelt öelda, et ta võitis tähtsama finaali. Lisaks asus ju Tamm paarismängu finalistidses ainsana mängima väsinuna. Igatahes kaotasid Tamm ja Jacopo Berrettini (Itaalia) Parikshit Somanile (India) ja Humojun Sultanovile (Usbekistan) 6:7, 2:6.