Pasi Virtaneni poeg Otto võidutses Orange Bowlil

– Otto Virtanen / Foto: Facebook

Prestiižikal Orange Bowli turniiril vanuseklassis P18, kus  noormeeste konkurentsis osales ka Daniil Glinka, tuli üksikmängus võitjaks meie põhjanaaber Otto Virtanen.

Põhjanaabrite tulevikulootus Otto Virtanen on nimelt aastaid Eesti esireketit Jürgeni Zoppi juhendanud Pasi Virtaneni poeg. Pasi Virtanen ise oli profituuril mängides 1985. aastal maailmas 302. reket.

Otto Virtanen on Emil Ruusuvuori (oli juunioride maailma edetabelis 4.) kõrval juba teine Soome noortennisist, kes viimastel aastatel juunioride seas arvestatavaks tegijaks tõusnud (13.). Ruusuvuorilt oodati sel aastal ehk veidi rohkematki kui kolm ITF Futures turniirivõitu ja 365. positsiooni.

Orange Bowlil lülitas Virtanen teiste seas välja esimesena asetatud bulgaarlase Adrian Andreevi 6:4 6:4 ja avaringis Daniil Glinka alistanud Anton Matusevichi (Suurbritannia, 7) 4:6 6:3 6:3. Finaalis oli Virtanen parem ameeriklasest Zane Khanist 7:5 6:4.

Otto Virtanen võitis tänavu ka Wimbledoni noorteturniiri paarismängus. Samaga sai teatavasti 2016. aastal hakkama meie Kenneth Raisma.

Kuigi alles 17-aastane Otto Virtanen asub täiskasvanute maailma edetabelis 832. kohal, siis tuleval aastal näiteks ATP Challenger turniiridel osalemiseks annab parema võimaluse just kõrge koht juunioride edetabelis.