ITF-i rannatennise turniiril esikohad Itaaliasse, eestlaste parimaks jäi poolfinaalikoht

Ilona Poljakova ja Anette Mäelt. / Foto: Aldis Toome

Rannatennise ITF-i turniiril BT50 Tagaväli Tallinn Open 1 Ülemiste Beach House rannaspordikeskuses noppisid esikoha nii naiste- kui meeste paarismängus Itaalia sportlased.

Parimate eestlastena jõudsid naiste paarismängus veidi üllatuslikult poolfinaali Anette Mäelt ja Ilona Poljakova. Seal jäädi alla Saksamaa paarile Charlize Hummel/Sophie Marie Schmidt tulemusega 4:6, 7:6(5), 5:10. Mäelt oligi edukaim eestlastest. Reedel saavutas ta koos Kimberly Valgemäega nõrgema koosseisuga BT10 Active Travel Tallinn Open 1 turniiril teise koha.

Finaalis kohtusid kaheksandana asetatud sakslannad itaallannade Giulia Cerutti/Matilde Massaiga. Asetamata Cerutti/Massai võitsid kohtumise ja saavutasid esikoha tulemusega 7:6 (5), 6:3. Sealjuures polnud Ceruttil turniiri eel isegi ITF-i edetabelikohta!

Naiste paarismängu parimad. Võitjad Matilde Massai ja Giulia Cerutti pjedestaali ülemisel astmel. / Foto: Aldis Toome

Meeste paarismängus tulid esikohale itaallased Filippo Boscolo Meneguolo ja Niccolo Gasparri, kes alistasid finaalis veenvalt kaasmaalased Giacomo Gabellini/Andrea Serantoni 6:3, 6:2. Poolfinaalis lülitas võitjapaar konkurentsist esimese asetusega Läti-Leedu paari Maksimilians Niklass/Andrius Jurga 7:5, 6:4. Gabellini/Serantoni olid poolfinaalis omakorda paremad Riccardo Manenti/Eduardo Pontist (Itaalia) 7:5, 6:1.

Meeste paarismängu finalistid Paremal võitjad Niccolo Gasparri ja Filippo Boscolo Meneguolo. / Foto: Aldis Toome