Palju õnne! Maileen Nuudi võitis esmakordselt ITF-i turniiri

Maileen Nuudi. / Foto: ITF

Maileen Nuudi võitis täna karjääri jooksul esmakordselt ITF-i turniiri, kui alistas Alkmaari W15 finaalis ameeriklanna Chiara Scholli (WTA 539.) 6:2, 5:7, 6:4.

Nuudi võit oli sellega sajaprotsendiliselt teenitud, et lisaks teisena asetatud Schollile alistas ta võistluse käigus (kohe esimeses ringis!) ka esimesena asetatud Quirine Lemoine’i (Holland). Finaalis tegi Nuudi esimese spurdi seisult 2:2. Ta murdis vastase servi ega piirdunud sellega. Kui Scholl servis seisul 2:4, oli ameeriklanna 40:15 ees, aga Nuudi suutis ikkagi murda ja sellega esimese seti võit kindlustada.

Teine sett algas sarnaselt eilse poolfinaaliga, kui Nuudi jäi jälle 0:3 taha ja võitis kolme geimi jooksul ainult kaks punkti. Eile ta ei tulnudki leedulanna Klaudis Bubelyte vastu sellest seisust välja, aga täna viigistas kiiresti 3:3. Seisul 5:5 mängiti tasavägine geim, aga Nuudil ei õnnestunud saada murdepalli ja ta kaotas. Seejärel läks oma palling ka ära ja ikkagi tuli mängida otsustavat setti.

Seal tekkis väga ärev seis. Pärast Scholli murret jäi Nuudi taha 2:4, kusjuures Scholl ei olnud kolmes servigeimis kaotanud punktigi! Kuidas nüüd tagasi murda? Aga Nuudi lahendas selle ülesande kergelt – läks vastase servil 40:0 ette ja realiseeris teise murdepalli. Viik oli jalul, aga Nuudi jätkas sama hooga. Uus murre seisul 4:4 võimaldas servida matši võiduks. Nuudi läkski 40:0 ette, aga oli veel ärevust – ta realiseeris alles viimase ehk kolmanda võimaluse. Kuid ITF-i turniirivõit oli tõsiasi, kahe viimase kuuga on nüüd Eesti tennisele lisandunud kaks uut ITF-i üksikmängu võitjat, eelmine oli Mark Lajal.

Tennisnet ei ole kindel, kas arvcestus peab paika, aga Eestil peaks nüüd olema 12 mängijat, kes on võitnud vähemalt ühe ITF-i turniiri ja veel pea sama palju tuleks juurde, kui arvestada ka paarismängu ITF-i turniiride võitjaid.

ITF-i 15-tuhandelise turniiri võitmine annab kahjuks ainult 10 punkti, ent samas lisab võimalusi pääseda järgmistel kordadel juba W25 turniiri mängima. Algaval nädalal Nuudi osalebki Haagis 25-tuhandelisel turniiril, kus ta sai eripääsmega (ei ole sama, mis vabapääse) koha põhiturniiiril, sest kvalifikatsioon algas juba täna ja Nuudi ei saanud finaali tõttu seal mängida. W25 turniiril saaks ainuüksi poolfinaali eest juba 18 punkti, võit annab 50 punkti.

Veel ka pisut tänase finaali statistikast. Nuudi lõi 6 ässa ja tegi 5 topeltviga, kuid vastasel olid numbrid kehvemad – vastavalt 3 ja 4. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Nuudil palju parem (66 vs 52), aga ta võitis esimeselt servilt vähem punkte (vastavalt 69 ja 77%). Murdepalle realiseeris Nuudi 8st 5 ja Scholl 4st 3. On üllatav, et neli geimi vähem võitnud Scholl jäi üldpunktidega peale 90:89, kuid ameeriklanna võitis kuus geimi nulliga, aga Nuudi mitte ühtki. Kuid mängu võitmiseks ei peagi geime nulliga võitma!