Paf Openil võidutses Otto Virtanen settigi kaotamata

– Otto Virtanen finaali mängimas / Foto: ETL

Pärnus sai selle aasta meeste ITF-i turniir (M15) Paf Open läbi soomlase Otto Virtaneni võiduga.

Paf Openi pühapäevases finaalis kohtusid 19-aastane soomlane Otto Virtanen (ATP 681.) ja Saksamaal resideeruv 30-aastane Venemaa tennisist Yan Sabanin (ATP 910.). Sabanin on parimal juhul asunud maailma edetabelis 598. kohal. Tema kontos on 13 paarismängu esikohta ITF-i turniiridel. Üksikmängus tal tiitlid puudusid, seega seekord oli hea võimalus see viga parandada.

– Yan Sabanin mänguhoos / Foto: ETL

Otto Virtanen, kes vahepeal maadelnud ka vigastusega, oli varasemalt ITF-i üksikmängu tiitlile lähemal olnud, kui ta tänavu veebruaris jõudis Aktjubinskis M25 turniiril finaali. Noorte klassis saavutas Virtanen kaks suurt võitu 2018. aastal, kui sai esikoha Wimbledoni juunioride paarismängus ja Orange Bowlil üksikmängus. Pärast seda kerkis Virtanen ITF-i noorte edetabelis kuuendaks, mis oli ta parim koht. Virtaneni isast tennisetreener Pasi on ka eestlastele tuttav. Oli ta ju aastaid Jürgen Zoppi treener ja korra valitud ka Eesti aasta treeneriks.

Nii Sabanin kui Virtanen mängisid end finaali settigi kaotamata. Head hoogu jätkus finaaliks siiski vaid Virtanenil. Ta võttis veenva 6:3, 6:0 võidu, mis tähendas, et soomlane sai oma esimese ITF-i tiitli! Nähes Virtaneni esitust Pärnus võib üsna kindel olla, et see ei jää tema viimaseks turniirivõiduks ning ta on võimeline ka tugevamatel turniiridel häid tulemusi näitama.