fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis Pariis Masters 1000 turniiri

Daniil Medvedev Pariisi turniiri omapärase disainiga võidutrofeega. / Foto: AP/Scanpix

Venelane Daniil Medvedev (3) alistas Pariisi Masters 1000 turniiri finaalis Alexander Zverevi (Saksmaa, 4) 5:7, 6:4, 6:1 ja teenis 2020. aasta pooliku hooaja esimese tiitli.

Finaali pöördepunkt leidis aset teise seti lõpul. Seisuni 7:5, 4:4 polnud Zverev kaotanud ühtki oma pallingugeimi, aga sealt alates kaotas ta viiest servigeimist neli. Võib-olla oli otsustav hoopis teise seti teine geim, kus servis Medvedev ja Zverev omas seisul 0:1 nelja murdepalli. Kui see viigivõimalus käest läks, ei suutnud Zverev enam vastu panna.

Mõlemad mehed servisid selles mängus pea ideaalselt. Medvedev lõi 14 ässa ja esimest servi sisse 81%, Zverev 11 ässa ja koguni 86%. Kuid esimese servi punktidest võitis Zverev ainult 61% (sealjuures kolmandas setis 42%) ja Medvedev 75%. See vahe otsustaski mängu.

Medvedevil ei olnud 2020. aasta seni hästi läinud, ainsa märkimisväärse tulemusena oli tal kirjas US Openi poolfinaal, kuid see tema punktiarvestusse ei läinud, sest ta oli 2019. aastal samas finaali jõudnud. Nii ongi Medvedevil oma praegusest 6970 punktist suur osa saavutatud mullu suvel ja sügisel, aga nüüd lisandus 1000 punkti Pariisist. Masters 1000 turniiri võitis Venemaa esireket kolmandat korda, mullu oli ta sama saavutanud Cincinnatis ja Shanghais. Kokku on Medvedevil nüüd 8 ATP turniirivõitu.

Pariisi Mastersit on regulaarselt peetud alates 1986. aastast ja selle turniiri võitjate nimistus on peaaegu kõik suuremad tennisekuulsused, välja arvatud Rafael Nadal, kes pole siin kordagi võitnud – erinevalt liivaväljaku Pariisi slämmiturniirist, kus tal on 13 esikohta. Enim võite (5) Pariisi sügisturniirilt on Novak Djokovicil, kolm korda on seal võitnud Boris Becker ja Marat Safin.

Medvedev oli neljas Venemaa tennisist, kes Pariisi Masters 1000 auhinna pea kohale tõstnud, sest lisaks Safini kolmele esikohale on seal võitnud ka Nikolai Davõdenko (2006) ja Karen Hatšanov (2018).

scroll to top