WTA finaalturniiril taas ühepoolsed mängud, Jabeur sai Gauffilt ühe geimi

Coco Gauff Cancunis. / Foto: EPA/Scanpix

Täpselt nagu Cancuni WTA finaalturniiri esimesel päeval Bacalari grupi mängudes, oli ka täna öösel Chetumali grupi kohtumistes vaid üks tasavägine sett, kui Iga Swiatek (Poola, 2) alistas Marketa Vondroušova (Tšehhi, 7) 7:6, 6:0.

Wimbledoni tänavune tšempion Vondroušova juhtis avasetis 5:2, olles selleks hetkeks võitnud Swiateki neljast servigeimist kolm, kuid ühe murde oli jõudnud teha ka poolatar. Kuid Swiatek on varemgi tuntud mängijana, kes võtab ennast õigel ajal kokku. Seisult 2:5 loovutas ta järgmises neljas geimis kokku viis punkti ja asus juhtima 6:5. Veel sai Vondroušova oma servigeimi kätte, aga rohkem geime ta selles mängus enam ei võitnud. Tie-break’is oli Swiatek taga 0:2, aga võitis 7:3 ning teises setis oli kuuest geimist vaid üks tasavägine, aga selleski ei olnud poolatar kordagi kaotusseisus.

“Ausalt öeldes ma ei mänginud kehvalt isegi kohtumise esimest osa,” ütles Swiatek. “Lihtsalt läks nii, et pikkade pallivahetuste lõpus olin mina see, kes eksis. Tundsin, et ma ei pea oma mängu oluliselt parandama, vaid lihtsalt olema täpsem ja mitte liiga palju riskima.”

Teine kohtumine Coco Gauffi (USA, 3) ja Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) vahel algas aga kohe ühepoolselt. Esimeses setis loovutas Gauff vaid 9 punkti, neist kolm oma ja kuus vastase servil ning võitis nulliga. Teise seti algul sai Jabeur oma servi kätte ja ka seisul 1:2 juhtis veel pallingul 40:15. Siis aga võitis Gauff järgmisest 14st punktist 12 ja seis oli juba 5:1. Viimases geimis oli Jabeuril veel kolm murdepalli, aga Gauff võitis mängu 6:0, 6:1.

Gauff tunnustas siiski vastast: “Ons on väga hea mängija ja kuigi see väliselt ei paistnud, ei tundnud ma ennast tema vastu liiga kindlalt. Olen väga õnnelik, et lõpuks sain sellel turniiril võidu.” Nimelt ei saanud ka Gauff (sarnaselt kaasmaalanna Jessica Pegulale) oma esimesel WTA finaalturniiril mullu Fort Worthis ühtki võitu. Seega avasid mõlemad ameeriklannad nüüd võiduarve.

Noor ameeriklanna mängib esimest turniiri ilma kauaaegse treeneri Pere Ribata, kes lahkus tiimist. Gauff sõnas, et see polnud tema otsus Ribast lahku lüüa, aga asjad ei toiminud kõige paremini.

Gauff sai ka mängu ajal ühelt pealtvaatajalt abieluettepaneku. “Tunnen, et siin Cancunis on minu suhtes palju armastust,” muigas Gauff väljaku intervjuus. “Kunagi vastas Steffi Graf sellisele ettepanekule küsimusega: kui palju sul raha on? Mõtlesin, et teen sama, aga lõpuks loobusin üldse reageerimast.”