fbpx
Close

Paarismängu maailma esireket jäi dopinguga vahele

Robert Farah. / Foto: Reuters/Scanpix

Teisipäeva õhtul tuli teade, et paarismängu maailma esireket, kolumblane Robert Farah on jäänud vahele dopinguga. Esialgu ei mängi Farah kindlasti Australian Openil, aga mis saab edasi, pole veel teada.

Farah ütles, et kavatseb positiivse dopinguproovi vaidlustada. Ta jäi vahele anaboolse steroidi boldenon’iga, mille kohta Farah arvab, et see sattus tema organismi Kolumbia päritolu liha söömisel. “Kolumbia Olümpiakomitee teatas juba 2018. aastal, et seda ainet on sageli leitud Kolumbia lihast ja võib mõjutada sportlaste testitulemusi,” ütles Farah, ehkki antud juhul jääb arusaamatuks, miks ta siis üldse riskis sellise liha söömisega.

Farahi sõnul testiti teda sügisel Šanghai turniiril ja siis oli dopinguproov negatiivne. Samuti on ta olnud puhas veel 15 dopingutestil, mida profituuril on teostatud ka väljaspool võistlust. Boldenoni positiivne proov võeti Farahilt 17. oktoobril Calis (Kolumbia). Šanghai turniir, kus dopinguproov oli negatiivne, lõppes neli päeva varem, mistõttu Farah eeldabki, et aine sattus tema organismi kodumaal viibitud päevade ajal.

Farah saab Australian Openi avapäeval 33-aastaseks, aga nüüd ei saa ta sünnipäeva Melbourne’is tähistada. Kauge seos on Kanadas sündinud Kolumbia tennisistil ka Eestiga – Farahiga koos tuli USA võistkondlikuks üliõpilasmeistriks Jaak Põldma, mõlemad õppisid samaaegselt Põhja-California Ülikoolis.

Eelmisel aastal võitis Farah koos kaasmaalase Sebastian Cabaliga kaks slämmiturniiri – Wimbledoni ja US Openi. Nende tulemuste arvelt Kolumbia duo jagabki maailma paarismängu edetabelis esikohta.

scroll to top