fbpx
Close

Dajana Jastremska dopingusüüdistused võeti maha, olümpial saab ta ilmselt mängida

Dajana Jastremska. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ukraina tennisist Dajana Jastremska pääses dopingusüüdistustest, kuid kogu senine protsess tähendas, et kolm slämmiturniiri jäid tal mängimata.

Jastremska ei saanud osaleda Australian Openil ega Roland Garrosis ning ka Wimbledoni “rong” on tema jaoks läinud, sest eelülesandmise aeg sai läbi. Kuid Tokyo olümpial saab Jastremska ilmselt kaasa teha, sest 22. juuniks pidid rahvuslikud olümpiakomiteed andma üles need tennisistid, kes edetabeli põhjal mängudele pääseksid. Seega jõuti Jastremska, kes on maailma edetabelis 37. kohal, veel Ukraina võistkonnas registreerida.

Jastremska uriiniproovist avastati keelatud ainet mesteroloni, kuid sõltumatu spordikohus ei leidnud kinnitust, et ukrainlanna oli seda ainet manustanud. Vahepeal tuli Jastremska välja versiooniga, et aine sattus tema kehasse endise poiss-sõbraga seksimise kaudu, kuid ekssõber tunnistas selle skeemi pettuseks. Sellegipoolest leidis kohus, et aine võis sattuda tennisisti kehasse kokkupuute kaudu ja vabastas ta süüdistustest.

Nüüd on isegi Jastremskal võimalus nõuda kompensatsiooni selle poole aasta eest, mis ta pidi uurimise tõttu olema profitennisest eemal.

scroll to top