Jürgen Zopp jõudis Helsingis paarismängu poolfinaali

– Jürgen Zopp | Foto: ETL/Kärg Foto

Jürgen Zopp ja Otto Virtanen (Soome) võitsid Helsingi Challengeril vendadepaari Eero ja Iiro Vasa (Soome) ning jõudsid paarismängus poolfinaali.

Zopp ja Virtanen ei kaotanud ühtki servigeimi, ehkki kohe seisul 1:0 pärast vastaste servi murdmist jäid nad oma pallingul 0:40 taha. Kuid Zopp/Virtanen võitsid geimi ja pärast ei olnud vendadel Vasadel enam ühtki murdepalli. Eriti tugev oli võitjatel mängu lõpp, kus nad seisult 1:2 teenisid viis geimi järjest. Lõpptulemus oli Zoppi ja Virtaneni kasuks 6:4, 6:2.

Tuletame lugejaile veelkord meelde, et Otto Virtanen on Zoppi kunagise treeneri Pasi Virtaneni 20-aastane poeg, kes noorteklassi võitis prestiižika Orange Bowli turniiri ja Wimbledoni juunioride turniiri paarismängu. Maailma üksikmängu edetabelis on Virtanen praegu 383. kohal, millega ta on Emil Ruusuvuori järel Soome teine reket. Ruusuvuori oli algselt Helsingi Challengeril asetatud esimesena, aga ta võttis ennast turniirilt maha.

Poolfinaalis kohtuvad Zopp ja Virtanen neljandana asetatud austerlaste Alexander Erleri ja Lucas Miedleriga.