Mark Lajal jõudis Mallorca Challengeril veerandfinaali

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Eesti esireket Mark Lajal alistas Mallorca Challenger 75 turniiri, mis kannab nime Rafa Nadal Open, Arthur Fery (Suurbritannia, ATP 400.) 6:3, 6:3.

Võit oli kindel, ehkki vastane tegi ka häid ründelööke ja kohati oli pallivahetustes agressiivsem. Kuid Lajal hiilgas täna stabiilsusega ja tegi lihtsaid vigu vähem kui vastane. Oma servil pidi Lajal päästma vaid ühe murdepalli, ise aga realiseeris 8st 3.

Esimeses setis tegi Lajal murde seisul 3:2 ning teises seisul 1:1. Kui Lajal juhtis 5:3, servis Fery ja eestlasel oli veel oma serv varuks, aga Lajal näitas selles geimis suurepärast mängu ja võttis veel ühe murde. Punktidega oli Lajali ülekaal 66:51.

Kuid veerandfinaalis tuleb Lajalile vastu senistest kardetavam vastane Damir Džumhur (Bosnia). Džumhur on maailma edetabelis Lajalist eespool (211.), aga pidi mängima kvalifikatsiooni – tõenäoliselt turniirile hilinenud ülesandmise tõttu. Täna võitis Džumhur 6:1, 7:5 17-aastase Martin Landaluce, kes on ilmselt Carlos Alcarazi järel Hispaania järgmine suur tulevikulootus. Landaluce juhtis tänavu aasta algul maailma juunioride edetabelit, aga nüüd on keskendunud profiturniiridele.

Džumhur oli aga parimal nädalal (2017 juuli) maailma 23. reket. Ta on võitnud ühe ATP turniiri ja mänginud kahes finaalis, kuid slämmiturniiridel pole kunagi jõudnud 3. ringist kaugemale. Siiski pole bosnialane sel aastal väga veenvalt mänginud ja Challenger-turniiridel on ainult korra saanud veerandfinaalist kaugemale (poolfinaal Vilniuses).