Mark Lajal kaotas Cassis’ Challengeri avaringis

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kaotas Cassis’ (Prantsusmaa) Challenger 75 turniiri avaringis Billy Harrisele (Suurbritannia, ATP 311.) 3:6, 6:7.

Esimene sett oli pisut õnnetu. Lajal võitis kolm servigeimi nulliga, aga ühe kaotas. Tal endal oli kahes geimis kokku viis murdepalli, mis jäid realiseerimata. Teises setis alustas Lajal murdega teises geimis, aga andis kohe selle tagasi. Enam murdeid ei olnud ja mindi tie-break’i, kus Lajal juhtis 4:1. Britt võttis oma pallingu punktid ära, aga Lajal tegi servipunktidel kaks lihtsat viga – 4:5. Siiski sai Lajal vastase servil ühe punkti kätte ja viigistas ässaga 6:6. Paraku järgnes topeltviga ja Harris lõpetas kohtumise otse servilt – Lajali tõrjest ei läinud pall väljakule.

Lajalit vedas täna alt esimese servi protsent, mis oli ainult 44 (vastasel 60%). Kuigi Eesti esireket võitis esimeselt servilt oma tavapärase 75% punktidest, oli sellest vähe, kui ta sai esimesi serve ka suhteliselt vähe lüüa. Lajal kaotas ka ässad 5:9 ja tegi rohkem topeltvigu (5:2). Vaatamata neljale enamgeimile võitis Harris üldpunktid ainult 74:71, mis samuti näitab, et pigem võitis Lajal geime kindlamalt. Kuigi vastane eksis ka sageli, ei olnud Lajali mäng pikkades pallivahetustes samuti kuigi veenev. Harris olnuks kindlasti võidetav.