Oliver Ojakäär mängis Prantsusmaal kaheksa parema hulgas

Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Prantsusmaal Lannion’i ITF M15 turniiril jõudis Oliver Ojakäär kaheksa tugevama hulka. Poolfinaali pääs polnud ka sugugi võimatu, veerandfinaalis tuli kolmesetine kaotus. Enne seda aai Ojakäär aga kaks võitu.

Esimeses ringis alistas Oliver Ojakäär (ATP 935.) kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud briti Alexis Canteri (1663.) 6:4, 6:2. Teises ringis sai Ojakäär samuti vastase kvalifikatsioonist, prantslase Adan Freire Da Silva (1352.), kes üllatas avaringis esimesena asetatud ameeriklast Strong Kirchheimerit kolmes setis.

Da Silvaga oli teatud raskusi Ojakäärul teises setis (eestlane tegi üliolulise servimurde seisul 5:5), kuid võit tuli siingi kahes setis, tulemusega 6:3, 7:5. Sellega tagas Ojakäär endale pääsu kaheksa tugevama hulka.

Tänases veerandfinaalis tuli Ojakäärule taas vastu prantslane, alles 17-aastane Mae Malige (948.). Esimeses setis jäi Ojakäär kohe 0:4 kaotusseisu ja see sett läks Malige’le 6:2. Teine sett kujunes samuti ühepoolseks, ent seekord meie tennisistile – 6:1.

Otsustavas setis loovutas Ojakäär oma pallinug kohe esimeses geimis. Oht oli jääda ka kaotusseisu 0:3, kuid eestlane suutis oma servi hoida. Paraku see ei aidanud. Otsustav sett ikkagi üsna veenvalt prantslasele 6:2.

Statistikat (eespool Ojakääru näitajad): ässad 3-1, topeltvead 4-5, 1.servi õnnestumine 67%-61%, 1.servilt võidetud punktid 66%-68%, 2.servilt võidetud punktid 36%-43%, murdepallide realiseerimine 4 9st – 5 8-st.

Paarismängus langes Ojakäär konkurentsist juba esimeses ringis.