Oliver Ojakäär jõudis New Yorgis paarismängu veerandfinaali

Oliver Ojakäär. / Foto: Igor Pissarev

Oliver Ojakäär ja rootslane Max Dahlin võitsid US Openi noorteturniiri paarismängu 2. ringis Oliver Bondingi (Suurbritannia) ja Alejandro Melero Kretzeri (Hispaania) 6:2, 7:5.

Otsustavaks sai teise seti lõpp, kus Dahlin/Ojakäär võitsid kolmes geimis järjest 40:40 peal mängitud otsustava punkti.

Esimeses setis polnud Eesti/Rootsi paaril raskusi, nad murdsid vastase servi kohe avageimis ja hiljem veelkorra. Vastastel ei olnud ühtki murdepalli. Teises setis suutsid aga Bonding/Melero Kretzer võita Dahlin Ojakääru servi ja minna juhtima 4:2 ning nad olid servigeimis ees 40:15. Kuid nüüd võitsid Dahlin Ojakäär kolm punkti järjest ja murdsid tagasi. Seisul 4:5 oli mõlemapoolne geimpall ühtlasi vastaste settpall, aga oma servil said Dahlin/Ojakäär punkti kätte. Sama kordus kahes järgmises geimis – mõlema saatus otsustati seisul 40:40 ja punkti võitsid Dahlin/Ojakäär. Teine sett võinuks tõesti minna teistpidi, aga Eesti/Rootsi paar suutis 40:40 seisul mängitud kuuest punktist võita viis.

Dahlin/Ojakäär võitsid äralöögid 23:19, aga kuna nad jäid ka ässadega peale 7:3, olid mängust tehtud äralöögid viigis. Lihtvigu tegi Eesti/Rootsi paar 9 ja vastased 12, aga murdepalle realiseeriti vastavalt 7st 4 ja 7st 1. Ainult esimese servi protsent oli vastastel parem, aga lõpuks otsustavad ju ikkagi võidetud punktid.

Ojakäär jõudis slämmiturniiril paarismängus veerandfinaali teist korda. Aasta algul Australian Openil jõudis Ojakäär kaheksa parema hulka koos ukrainlase Vladimir Jakubenkoga.

Veerandfinaalis kohtuvad Dahlin/Ojakäär teisena asetatud Joao Fonseca (Brasiilia) ja Ilijan Raduloviga (Bulgaaria), kes täna alistasid Hiina paari Tianhui Zhang/Yi Zhou 6:1, 7:6. Esimeses ringis läks aga teisena asetatud paaril vaja otsustavat tie-break’i, mille nad võitsid 10:5.