Oliver Ojakäär ja Kristjan Tamm kohtuvad Sharm El Sheikhi teises ringis

Oliver Ojakäär Alexela Team Cupil. / Foto: Igor Pissarev

Oliver Ojakäär mängib teist nädalat järjest Sharm El Sheikhis, kus peetakse ITF-i M15 turniir. Sel nädalal alustas ta üksikmängu kaheksandana asetatud Amr Asravy (Egiptus, ATP 746.) alistamisega 7:6, 6:3.

Kui eelmisel turniiril pidas Ojakäär üksik ja paarismängus kokku seitse tie-break’iga lõppenud setti, siis täna polnud tal ka sellest pääsu. Kuigi peaks ütlema, et tie-break’ini jõudmine oli hea, sest Ojakäär kaotas kohe esimeses geimis oma servi ja pärast murdepalle kuuendas ja kaheksandas geimis ta leidis võimaluse kohtumine viigistada. Ojakäärul oli seisul 6:5 vastase servil ka kaks settpalli, aga need jäid realiseerimata. Kuid tie-break’is tegi eestlane otsustava minimurde seisuks 6:4 ja ta võitis 7:5.

Teist setti alustas murdega Ojakäär. Tal tuli tõrjuda vastase murdepall järgmises geimis, aga sealt edasi mängis Ojakäär servil laitmatult ja lisaks veel üheksandas geimis sai teise murde.

Ojakäär kohtub 2. ringis kaasmaalase Kristjan Tammega, kes võitis pärastlõunal Mark Whitehouse’i (Suurbritannia, ATP 860.) 6:4, 7:6. Tamm tegi esimese murde avaseti kümnendas geimis, millega sett oli kohe läbi. Teises setis läks ta ette 5:3, aga matši võidule servides lasi vastasel tagasi murda. Õnneks päästis Tamm seisul 5:5 murdepalli ning tie-break’is oli ta algusest lõpuni ees ja võitis 7:3. Tamm, kes on maailma edetabelis langenud 1081. kohale, saab põhiturniirile pääsuks kasutada vigastuseelset edetabelikohta (nn protected ranking).

Eesti tennisistid ei kohtu rahvusvahelistel turniiridel just tihti omavahel, aga päris haruldane see pole. Viimati mängisid eelmisel suvel Pärnu W25 turniiri veerandfinaalis Maileen Nuudi ja Elena Malõgina.

Paarismängus langes Ojakäär seekord avaringis välja. Ta mängis koos eakaaslase Federico Bondioliga (Itaalia), kes huvitaval kombel oli viis kuud tagasi Ojakääru vastane US Openi juunioride turniiri paarismängu finaalis. Tookord Ojakäär koos rootslase Max Dahliniga võitis. Seekord kaotasid aga 18-aastased noormehed koos avaringi mängu neljandana asetatud Briti paarile Emile Hudd/David Stevenson 4:6, 6:3, 7:10.

Lisame siia uudisesse, et kahjuks ei läinud Eesti naistel hästi Edgbastoni (Suurbritannia) W50 turniiril, kus Nuudi langes välja kvalifikatsioonis, aga Malõgina kaotas põhiturniiri avaringis Katy Dunne’ile (Suurbritannia) 1:6, 1:6. Malõgina jätkab koos Justina Mikulskytega (Leedu) paarismängus, kus nad avaringis olid vabad ja said otse veerandfinaali.