Oliver Ojakäär alistas kogenud egiptlase ja murdis end finaali!

Oliver Ojakäär. / Foto: Igor Pissarev/ETL

M15 ITF-i turniiril Sharm El Sheikhis (Egiptus) püüdis Oliver Ojakäär (ATP 1145.) täna hommikul finaalikohta. Eilses veerandfinaalis alistas ta grusiini Saba Purtseladze kolmes setis 6:3, 6:7(2), 6:1. Poolfinaalis tuli talle vastu kohalik tennisist Mohamed Safwat (361.). Ja magus võit tuli! Meie tulevikulootus sai kogenud egiptlasest jagu kahes setis 6:3, 7:6(5) ja püüab homme esikohta!

33-aastane Mohamed Safwat oli veerandfinaalis omakorda üle sakslasest Kevin Humfpnerist 6;2, 6:4. Safwat on olnud 2020. aastal maailma edetabelis koguni 130. positsioonil. Seega tõsine katsumus noorele Eesti tennisistile. Oma ülesandega tuli Oliver Ojakäär suurepäraselt hakkama.

Esimese seti võitis Ojakäär sama seisuga, mis eile – 6:3. Piisava edu teenis Ojakäär neljandas geimis, kui sai murtud egiptlase palling. Seisul 4:2 Ojakäärule peeti maratongeim, kus meie tennisisist päästis kolm murdepalli.

Teises setis oli tagaajaja rollis hoopis eestlane. Ta jäi kaotussseisu 0:3 ja 1:4, ent suutis 4:4 viiginumbrid tabloole seada. Ojakäär oli taga vaid ühe servimurdega. Määravaks ehk sai kaheksas geim, kus eestlane pidi päästma koguni neli murdepalli! Nii vältis ta kaotusseisu 3:5. Edasi hoiti vastastikku probleemideta oma servigeime ja jõuti kiire lõppmänguni. Seal saatis edu Ojakääru – kiire lõppmäng 7:5 talle! Kuigi vahepeal juhtis Safwat seal 4:2.

Ojakäär ei servinud täna sama hästi kui veerandfinaalis, ent just kriitilistel hetkedel suutis end kokku võtta. Seda näitab selgelt ka murdepallide statistika, mis oli ehk üks mängu võtmekohtadest. Safwat omas kaheksat murdepalli, millest suutis realiseerida vaid ühe. Seevastu Ojakäär realiseeris kolmest murdepallist kaks. Oluline vahe.

Veel statistikat. Esimese servi õnnestumise % Ojakäärul 63, Safwatil ainult 47. Ojakäär tegi 4 ässa juures 6 topeltviga. Safwat ei löönud seevastu ühtegi ässa (!), tehes ainult 1 topeltvea. Esimeselt servilt võidetud punktid: Ojakäär 75%, Safwat 63%. Teiselt servilt võidetud punktid: Ojakäär 41%, Safwat 67%. Kokku võidetud punktid mängust Ojakäärule 78-72.

Finaalis kohtub Ojakäär 28-aastase tšehhi Marek Gengeliga (782.). Aasta tagasi oli Gengel maailma edetabelis oluliselt kõrgemal, nimelt 256.kohal. Omavahel pole mehed varem kohtunud. Poolfinaalis võitis Gengel kindlalt itaallase Federico Bondioli 6:3, 6:1.