Ojakäär alistas neljandana asetatud vastase, ka Riga ja Kliimand said veerandfinaali

– Oliver Ojakäär. / Foto: Martin Karis

Kolm Eesti tennisisti jõudsid üksikmängu veerandfinaali Nastolas juunioride ITF-i 5. kategooria turniiril. Noormeestest jõudis nii kaugele Oliver Ojakäär ning neidudest Aurelia Riga (8) ja Viktoria Kleer Kliimand.

Ojakäär, kes oli eelmisel nädalavahetusel võitnud 14-aastaselt Eesti U18 Mastersi, alistas täna ka endast kolm aastat vanema sakslase Moritz Stögeri (4) 6:1, 6:2. Mõni tund hiljem said Ojakäär ja soomlane Oliver Byskata loobumisvõidu paarismängu veerandfinaalis Stögerilt ja Jegor Hotšenkovilt (Venemaa), kes olid esimesena asetatud. Kuna samas tabelipooles said loobumisvõidu ka Alex-Andre Ojassalu ja Ronan Vahtras, siis nad kohtuvad poolfinaalis omavahel ning Eesti on seega finaalis igal juhul esindatud.

Oskar Erik Hakonen ja tema paariline Vladimir Jakubenko (Ukraina) olidki need, kes andsid Eesti paarile loobumise, aga seda kindlasti ukrainlase vigastuse tõttu, sest ta jättis oma 2. ringi kohtumise pooleli. Hakonen mängis lõpuni, aga kaotas Pijus Vaitekunasele (Leedu, 5) 0:6, 2:6. Samuti langes üksikmängus välja Vahtras 1:6, 4:6 kaotusega Karol Tomanskile (Poola, 7). Nii jätkab noormeeste üksikmängus eestlastest vaid Ojakäär.

Kuid neidude poolel on kaks veerandfinalisti Eestist nagu juba märgitud. Mõlemad said veenva võidu: Riga alistas Beatrice Laura Pirtaci (Iirimaa) 6:1, 6:0 ja Kliimand Klara Maciejewska (Poola) 6:2, 6:2. Kaotas aga Liisa Varul (4), kes jäi alla Darta Daleckale (Läti) 6:7, 6:4, 4:6.

Neidude paarismängus tegid perfektse esituse Anet Angelika Koskel ja Sara Bejlek (Tšehhi, 1), kes alistasid Venemaa paari Kristina ja Sofia Mihhailova 6:0, 6:0. Nad kohtuvad Varuli ja Stella Remanderiga (Soome, 3), seega saab taas vähemalt üks Eesti mängija finaali. Kuid lisaks pääsesid tabeli teisel poolel poolfinaali Kliimand ja Elisabeth Iila, kes alistasid Valgevene paari 7:5, 6:1. Ühtlasi see tähendab, et Kliimand püsib sarnaselt Ojakääruga konkurentsis mõlemas mänguliigis.