Austraalia, Hispaania ja Venemaa kindlustasid pääsu Davis Cupi veerandfinaali

Selline näeb välja Davise karikas. / Foto: erakogu

Davis Cupi Maailmaliiga finaalturniiril Madridis lõppesid kolmapäeval heitlused B-, D- ja F-grupis, kus juba varem edasipääsu kindlustanud Kanadale lisandusid veerandfinalistidena Hispaania, Austraalia ja Venemaa.

Venemaa jäi B-grupis Hispaania järel teiseks, kuid on kindlustanud edasipääsu tänu mänguvõitude suhtele 4:2. Kaks paremat teise koha meeskonda saavad kaheksa parema hulka ning olenemata viimastest mängudest A-, C- ja E-grupis on üks neist Venemaa, teine selgub täna.

Kuna Horvaatia meeskonnas ei teinud Hispaania vastu kaasa Borna Coric (varem oli kõrvale jäänud Marin Cilic), polnud korraldajamaa tiimil raskusi võita 3:0 ja B-grupi esikoht teenida. Austraalia kindlustas D-grupis Belgia vastu võidu juba pärast üksikmänge, sest Alex De Minaur (ATP 18.) alistas esireketite mängus üllatavalt kindlalt David Goffini (11.) 6:0, 7:6. Paarismängu ei peetud ja võit läks kirja Belgiale, aga siin ongi segadus, sest nii Belgia kui ka F-grupis teiseks tulnud USA said paarismängus loobumisvõidu ning pole teada, kuidas võitudega 3:3 lõpetanud meeskondade võrdluses arvestatakse sel juhul settide (ja vajadusel geimide) suhet. Kuid just sellisel viisil võib selguda Venemaa kõrval teine edasipääseja teise koha meeskondadest.

USA kindlustas teise koha 2:1 võiduga Itaalia üle, kusjuures Taylor Fritz (32.) alistas Matteo Berrettini (8.) 5:7, 7:6, 6:2 ning ameeriklased võitsid kolmes setis ka paarismängu. Itaalia jäämine F-grupis Kanada ja USA järel kolmandaks oli üks üllatusi, sest Itaalia on Hispaania kõrval turniiri teine meeskond, kuhu kuulus kaks TOP12 tennisisti (Fabio Fognini 12.).

Kolmes grupis selgub võitja täna. A-grupis mängivad esikohale Serbia – Prantsusmaa ja E-grupis Suurbritannia – Kasahstan ning Saksamaa pääseks C-grupis pärast eilset dramaatilist 3:0 võitu Argentiina edasi ka 1:2 kaotusega Tšiilile. Saksamaa 2:1 võit jätnuks Argentiinale hea võimaluse võitude suhtega 4:2 teisena edasi pääseda sarnaselt Venemaaga, ent Roland Garrosi tšempionid Kevin Krawietz ja Andreas Mies võitsid paarismängu 6:7, 7:6, 7:6, kusjuures kolmanda seti tie-break’i 20:18!

Täna peetakse ka esimene veerandfinaal, kus kohtuvad Austraalia – Kanada. Ülejäänud veerandfinaalpaaride koosseisud on veel selgumata.