Davis Cupi Maailmaliigas selgusid kõik veerandfinalistid

Filip Krajinovic tõi Serbiale olulise võidu.

Davis Cupi Maailmaliiga finaalturniiril Madridis selgusid neljapäeva õhtuks kõik veerandfinalistid, kui kuue alagrupi võitja kõrval said teise kohaga edasi Venemaa ja Argentiina.

A-grupis alistas Serbia Prantsusmaa 2:1, kusjuures edu saavutati juba üksikmängude järel. Loogiline oli Novak Djokovici (ATP 2.) edu Benoit Paire’i (24.) üle, aga ka Filip Krajinovic (40.) alistas kahes setis Jo-Wilfried Tsonga (29.). Kuigi äsja paarismängu ATP finaalturniiri võitnud paar Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut tõi Prantsusmaale punkti, ei aidanud sellest edasipääsuks, sest argentiinlastel oli C-grupi teisena parim settide vahe 8:6. Nii võib öelda, et lisaks Tsonga tänasele kaotusele sai Prantsusmaale saatuslikuks Gael Monfilsi (10.) kaotus avavoorus jaapanlasele Yoshihito Nishiokale (73.), sest võitude suhtega 4:2 oleks Prantsusmaa saanud edasi veerandfinaali.

C-grupis kindlustas Saksamaa esikoha juba esimese üksikmängu võitmisega Tšiili vastu. Nad võinuks matši ka 1:2 kaotada, aga võitsid 2:1. Argentiina lõpetas ühe matšivõidu ja mänguvõitude vahega 3:3 teise kohaga, aga tänu settide vahele 8:6 pääsesid nad teise koha omanikest koos Venemaaga (mänguvõidud 4:2) veerandfinaali.

E-grupis alistas Suurbritannia Kasahstani 2:1 ja teenis samuti pääsme veerandfinaali. Üksikmängud lõppesid siin 1:1, aga paarismängus tõid Jamie Murray ja Neal Skupski otsustava punkti.

Juba täna õhtul peetakse esimene veerandfinaal Austraalia – Kanada, aga reedel lähevad vastamisi Serbia – Venemaa, Saksamaa – Suurbritannia ja Hispaania – Argentiina. Kuna Venemaa mängis Hispaaniaga samas alagrupis, siis paigutati kaks teise koha omanikku automaatselt vastamisi nii, et venelased pidid kokku minema Serbiaga ja Argentiinale jäi seega vastaseks väljakuperemeeste koondis. Loetelus esimesena nimetatud paaride võitjad kohtuvad poolfinaalis omavahel.